3. Марица победи Левски Сиконко с 3:2 в 5-геймов трилър

Марица победи Левски Сиконко с 3:2 в 5-геймов трилър

Волейболиските на Марица прегазиха шампионките от Левски Сиконко с 3:2 в зрелищен 5-геймов трилър, в последния мач от 5-ия кръг на първенството при жените в Пловдиви.

Срещата премина през драматични обрати и много перипетии.Маричанки започнаха неуверено мача и до 18-ата точка непрекъснато изоставаха в резултата. Пловдивчанки увеличиха оборотитие, вдигнаха се на щурм и изравниха за 19:19, след което не пуснаха инициативата. 20:19, 23:21 и 24:22, за да затворят победно гейма с 25:22 след 3 безапелационни отигравания в атака на капитанката Ани Маринова.

Втората част маричанки дръпнаха с 4:0 и 8:4, но после допуснаха леко подценяване и това позволи на гостите да изравнят резултата за 10:10. От там нататък сините бързо увеличиха преднната си и логично взеха втората част с 25:22.
В третия гейм нещата от първия почти се повториха. До 5:5 геймът вървеше точка за точка, а после сините дръпнаха с 10:7 и 16:14. Последва ново изравняване за 16:16.

Левски Сиконко отново дръпна с 22:18, но маричанки изравниха за 23:23.Финалният щурм за пловдивчавки обаче бе повече от убедителен и след 2 перфектни атаки по диагонала на Марина Ковачева резартатът стана 25:23.

Левскарките обаче учудващо бързо се върнаха в мача като изравниха за 2:2, като в  4-я гейм почти през цялото време  диктуваха играха и водеха в резултата. Така „сините” си взеха тази част с 25:12 и така довадеха мача до тайбрек.

В решителния 5-и контрагейм обаче маричанки разкриха своя висок потенциал и с мощни отигравания край мрежата и отлична блокада те наклониха везните в своя полза. Пловдивчанки водеха в резултатa по време на цятата част – 3:1, 7:5, 8:6, за да затворят тайбреха с победното 15:10, с което взеха и мача.