3. Марек Юнион-Ивкони възкръсна с чиста победа срещу Пирин Балканстрой

Марек Юнион-Ивкони възкръсна с чиста победа срещу Пирин Балканстрой

"Отписаният" вече отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) възкръсна с чиста победа над съседите от Пирин Балканстрой (Разлог). В Бургас момчетата на Найден Найденов победиха тези на Мирослав Живков с 3:0 (25:21, 25:18, 27:25) и се изравниха със Славия (София) по точки в битката за спасяване от плейаута за оцеляване в Суперлигата.

"Отписаният" вече отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) възкръсна с чиста победа над съседите от Пирин Балканстрой (Разлог).  В Бургас момчетата на Найден Найденов победиха тези на Мирослав Живков с 3:0 (25:21, 25:18, 27:25) и се изравниха със Славия (София) по точки в битката за спасяване от плейаута за оцеляване в Суперлигата.

В първия гейм дупничани определено бяха по-добрият отбор на терена, поведоха от самото начало и не изпуснаха инициативата до края.  Разложани тръгнаха да обръщат мача, повеждайки с 8:5 в началото на втория гейм, но играчите на Марек заиграха по-настоятелно и явно по-мотивирано, като обърнаха резултата още до второто техническо прекъсване, след което взеха частта с голяма разлика.  Най-интересен беше третият гейм.  Този път Пирин изоставаше в резултата, но постигна обрат след 21-вата точка.  Разложани първи стигнаха и до геймбол, но не успяха да се възползват.  Дупничани затвориха мача в своя полза с ас на Тодор Вълчев за 27:25.

Именно Вълчев стана топреализатор на мача с 23 точки.  За Пирин най-резултатен бе Светослав Гоцев с 14.  За старши треньора на Марек Найден Найденов това бе дебютната победа на кормилото на отбора.

Марек Юнион-Ивкони (Дупница):
Гьорги Гьоргиев - 5 точки (0 аса, 0 атаки, 5 блокади), Владимир Лобутов - 9 (0, 8, 1), Бранимир Баев - 7 (0, 6, 1), Тодор Вълчев - 23 (3, 18, 2), Мартин Иванов - 7 (0, 4, 3), Георги Лазаров - 6 (0, 3, 3), либеро Станислав Величков, Радослав Асенов, старши треньор Найден Найденов

Пирин Балканстрой (Разлог):
Франсиско Сотелдо - 2 точки (0 аса, 0 атаки, 2 блокади), Александър Горбатков - 8 (0, 8, 0), Николай Пенчев - 7 (3, 4, 0), Станислав Петков - 10 (0, 10, 0), Костадин Гаджанов - 7 (0, 6, 1), Светослав Гоцев - 14 (0, 8, 6), либеро Атанас Митрев, Йордан Желязков - 1 (0, 1, 0), Ивайло Филипов - 1 (0, 1, 0), Добромир Димитров, Георги Елчинов, старши треньор Мирослав Живков