3. Марек срази ЦСКА в истинска драма за началото на шампионата

Марек срази ЦСКА в истинска драма за началото на шампионата

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони започнаха новия сезон в мъжката волейболна Суперлига с драматична победа над ЦСКА с 3:2 гейма (24:26, 25:14, 35:33, 18:25, 15:7) в София. Двата отбора сътвориха истински спектакъл, който в крайна сметка завърши с тайбрек.

Двата тима започнаха равностойно мача, домакините от ЦСКА имаха леко преимущество в резултата, но гостите от Марек успяваха да изравнят. При 24:23, "червените" спасиха мач-бол след атака на американеца Остин Рестър и на свой ред стигнаха до гейм-бол при 25:24 след нападение на Филип Майо. Кениецът донесе успех за ЦСКА в първата час, след като постигна ас – 26:24.

Момчетата на Милчо Миланов  започнаха много силно втората част и поведоха с 13:9. Марек разби посрещането на ЦСКА, което принуди Александър Попов да извади от игра Рестър и да го замени с Емилиян Мирчев. Без проблеми Марек спечели втората част с категоричното 25:14, като не остави почти никакви шансове на своя съперник.

Третият гейм също започна с превес на гостите от Дупница, които взеха аванс от 2 точки при 11:9, стигна се до 22:19, но ЦСКА изравни 23:23 след мощна атака на Филип Мейо. Последваха нови 10 равенства на резултата, а гостите изпуснаха 7 гейм-бола да спечелят този драматичен гейм. От своя страна и "червените" също пропиляха два шанс да поведат с 2:1 гейма. В крайна сметка Марек се възползва от 8-ата си възможност да спечелят 3-ата част и затвориха гейма с 35:33.

Волейболистите на Марек поведоха в резултата в началото на 4-ата част със 7:4, но ЦСКА съумя да изравни при 8:8. Отлично ръководени от своя капитан Николай Иванов играчите на ЦСКА поведоха с 20:15 и 22:16. Филип Мейо донесе последната точка в 4-ия гейм – 25:18 и ЦСКА изравни резултата до 2:2 гейма.

Играчите на Марек взеха преднина от 4 точки в началото на тайбрека и поведоха с 6:2, след като разстроиха посрещането на "червените". Отличната игра на капитана Георги Лазаров даде аванс от 7:3 на гостите. Грешка при атака на ЦСКА изведе дупничани до 8:3 при техническото прекъсване. Гостите съвсем спокойно стигнаха и до успех в 5-ата част с 15:7, а с това спечелиха и мача с 3:2 гейма.

ЦСКА – Марек Юнион Ивкони 2:3 (26:24, 14:25, 33:35, 25:18, 7:15)