3. Марек спечели последния си мач от редовния сезон

Марек спечели последния си мач от редовния сезон

Дупничани се сдобиха с ценни две точки след драматична победа над Арда (Кърджали) в Бургас с 3:2 (23:25, 25:7, 20:25, 30:28, 19:17),

Волейболният Марек Юнион Ивкони спечели последния си мач от редовния сезон на Суперлигата и от турнира за Купа "Филипови 2000". Дупничани се сдобиха с ценни две точки след драматична победа над Арда (Кърджали) в Бургас с 3:2 (23:25, 25:7, 20:25, 30:28, 19:17), съобщава официалният сайт на федерацията.

Здравословни проблеми на Николай Колев и Кирил Хаджиев накара Иван Халачев да изиграе мача с второто либеро Теодор Маринов и младия Христо Гинев като титуляри. Първият гейм беше люта битка за всяка точка с честа смяна на водачеството. В крайна сметка се наложиха кърджалии с 25:23. Втората част беше истинска катастрофа за "небесносините". Дупничани си правеха каквото си поискат на терена, а Халачев се принуди един по един да извади няколко от основните си играчи. Така се стигна до рекордния за целия настоящ сезон на Суперлигата резултат в гейм 25:7!

Кърджалии се върнаха в играта през третата част. Те взеха инициативата, постепенно натрупаха приличен аванс и затвориха гейма при 25:20. В четвъртата част Марек хвърли всички усилия да си осигури поне една точка от този мач, която можеше да се окаже спасителна. Завърза се голяма борба за спечелване на всяко разиграване, а резултатът претърпя няколко миниобрата. В интересен момент от гейма либерото на Марек Станислав Величков не само спаси една много трудна топка, летяща далеч извън пределите на игрището, но и успя да я прехвърли в половината на Арда и да отбележи точка, тъй като тя падна недокосната на пода. В крайна сметка дупничани хванаха сламката, спечелвайки гейма с 30:28 след чудесна блокада срещу атака на Невен Нешев.

С едната спечелена точка, на момчетата на Найден Найденов им дойде апетитът за още една. Те "нахлуха" в тайбрека с 4:0 аванс. Постепенно обаче "небесносините" се върнаха в играта, изравниха, поведоха в резултата и дори първи стигнаха до мачбол. Все пак, играчите на Марек останаха пределно мобилизирани и успяха да вземат гейма с 19:17, а с това и мача с 3:2. Топреализатор на мача с феноменалните 36 точки стана Тодор Вълчев от Марек. Невен Нешев реализира 30 точки, а Валентин Димов добави 24 точки за Арда.

Така въпросителната около съперника на КВК Габрово в евентуалния плей-аут за място в Суперлигата през следващия сезон остава. За да измести Марек от шестото място, отборът на Славия трябва да гони задължителна победа срещу Пирин Балканстрой по-късно днес.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:2 (23:25, 25:7, 20:25, 30:28, 19:17)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 3, Владимир Лобутов 11, Бранимир Баев 13, Тодор Вълчев 36, Мартин Иванов 16, Георги Лазаров 8 - Станислав Величков-либеро 1
Старши-треньор: Найден Найденов
АРДА: Ивайло Илиев 2, Невен Нешев 30, Христо Гинев 3, Валентин Димов 24, Младен Кавалджиев 7, Златан Йорданов 9 - Теодор Маринов-либеро (Запрян Доникян 1, Петър Карагяуров 1)
Старши-треньор: Иван Халачев.