3. Марек не допусна нова изненада срещу Монтана

Марек не допусна нова изненада срещу Монтана

В последния ден от турнира за Купа Атаро Клима в софийската зала Васил Симов мъжкият отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи Монтана (Монтана) с 3:1 (23:25, 26:24, 25:16, 25:19) и остави тима от Северозападна България без победа в състезанието.

След възстановяване от контузия, най-после като титуляр за отбора на Марек започна капитанът Георги Лазаров. Срещу него в центъра на Монтана застана играещият треньор на отбора Петър Узунов. След петгеймовата загуба от Славия (София) късно снощи обаче в дупнишкия отбор не личеше желание за игра и монтанчани усетиха възможност да запишат първата си победа в турнира. Те излязоха напред в резултата и на второто техническо прекъсване авансът им беше 3 точки. След две атаки в аут на Камен Каменов Монтана допусна обрат за 20:21. След 21:23 обаче серия от сервиси на Каменов за разигравания, завършвани с успешни атаки на диагонала Тихомир Георгиев, донесе успеха на Червенобелите в първата част.

Монтана се надъха за победа и тръгна добре и във втория гейм като водеше в резултата и на двете технически прекъсвания. След това обаче започнаха да зачестяват грешките и Марек излезе напред за 18:20. Нови четири поредни точки за Монтана принудиха Милчо Миланов да смени разпределителя Гьорги Гьоргиев с Владимир Лобутов. Последваха три безответни точки за Марек и дупничани стигнаха до геймбол при 23:24. След размяна на точки, лошо посрещане бе последвано от носена топка за Монтана и Марек изравни за 1:1.

Лобутов остана в игра до края на мача. В третия гейм Марек поведе с 4:2 и Петър Узунов потърси решение в смяната на диагонала Тихомир Георгиев с Иван Маринов. При 8:4 за дупничани Георгиев се върна на полето. Вече нямаше обаче какво да спре подопечните на Миланов и те бяха повече от категорични, затваряйки третата и четвъртата част с 25:16 и 25:19.

Топреализатор на мача стана посрещачът на Марек Тодор Вълчев с 23 точки. Двамата диагонали Минчо Минчев и Тихомир Георгиев завършиха с по 21.

Монтана (Монтана): Галин Николов - 8 точки (2 аса, 5 атаки, 1 блокада), Тихомир Георгиев - 21 (0, 19, 2), Петър Варадинов - 7 (0, 7, 0), Камен Каменов - 13 (1, 12, 0), Николай Миронов - 7 (0, 4, 3), Петър Узунов - 6 (0, 1, 5), либеро Георги Георгиев, Иван Маринов, старши треньор Петър Узунов

Марек Юнион-Ивкони (Дупница): Гьорги Гьоргиев - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Минчо Минчев - 21 (0, 18, 3), Тодор Вълчев - 23 (0, 20, 3), Христо Запрянов - 12 (1, 11, 0), Иван Власев - 5 (0, 5, 0), Георги Лазаров - 8 (0, 5, 3), Христо Христов, Владимир Лобутов - 1 (0, 1, 0), старши треньор Милчо Миланов