Любо Ганев: Волейболното ни първенство е най-вълнуващото от 30 години

Президентът на БФ Волейбол Любо Ганев даде специално интервю пред Дарик радио преди предстоящия решаващ пети мач от финалната серия на Националната волейболна лига при мъжете.

В спор за титлата са Нефтохимик 2010 Бургас и Хебър Пазарджик. Резултатът в серията е 2:2 победи и всичко ще се реши след пети мач в Бургас тази вечер от 18,30 часа. Любо Ганев е категоричен, че този сезон гледахме най-вълнуващия шампионат при мъжете за последните 30 години. По думите му феновете за заслужили тръпката титлата да се реши в пети мач, което е и логично след толкова оспорвано първенство.

„Аз със сигурност мога да кажа, че това е най-вълнуващото първенство, което България поне последните 30 години е имала. Много от мачовете бяха оспорвани, много от мачовете завършиха в пет гейма. Имаше мачове, в които до последната точка буквално не можеше да кажеш кой ще е крайният победител. За разлика от другите години, когато е имало един или два отбора изявени лидери и другите се борят за местата надолу, тази година видяхте, че нищо не можеше да се каже.

Много оспорвани полуфинали включително. Видяхте какви обрати бяха при ЦСКА и Нефтохимик. Същото нещо наблюдаваме и на финала. Много съм радостен, че този шампионат ще завърши в пети мач. Защо? Защото това беше напълно логично след толкова оспорвано първенство. Просто нямаше да е честно за феновете, за хилядите привърженици, които гледат тези мачове. Нямаше да е честно първенството да завърши в три или четири мача. Нека по-добрият отбор победи. Аз съм сигурен, че и двата отбора доказаха, че могат да играят качествен волейбол. Със сигурност ще бъде един страхотен финал“, каза Любо Ганев, след което коментира волейболния шампионат при жените, където конкуренцията не е толкова голяма.

„Знаем, че в подрастващите отбори при жените имаме много повече деца. Колкото по-големи стават, започваме да ги губим по трасето. Поради тази причина БФВ, заедно с председателя на Демакс Лига жени Станислав Николов и благодарение на основния партньор Петър Кънев взехме решение да помагаме финансово на всички отбори – за пътуванията и хотелските настанявания. Имахме угрозата да нямаме и осем отбора. Сигурен съм, че това показва, че се работи. Видяхме Левски София също направиха свой отбор при жените и съм сигурен, че от следващите години нивото на женското първенство ще се повишава значително. Естествено все още сме далеч от нивото на мъжкия, но това е поради интереса. Виждам, че много клубове искат да направят отбори и при жените, така че надявам се да успеем да го постигнем това“, каза президентът на волейболната федерация.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години