3. Левски Волей се изложи здраво, падна от Калиакра вкъщи

Левски Волей се изложи здраво, падна от Калиакра вкъщи

Отборът на Калиакра стигна до героичен успех при гостуването си на Левски Волей, след като победи столичани с 3-2 гейма след множество обрати.

Срещата от НВЛ, която се играеше в зала "Сиконко" в София, започна с превес на гостите, които успяха да вземат първия гейм след 25:20 в тяхна полза. През втората част обаче "сините" се стегнаха и върнаха равенството в двубоя след 25:21 в тяхна полза. Последва нов гейм за каварненци, като този път те затвориха съперника си на 23 точки. Гостите обаче не успяха да се възползват от психическото си предимство при 2-1 и допуснаха да бъдат изравнени за втори път.

Левски взе четвъртия гейм с 25:23 и докара нещата до 2-2 и тайбрек. И там нещата бяха много оспорвани, но постепенно Калиакра успя да стигне до преднина от три точки - 13:10. Те стигнаха и до два мачбола при 14:12 и още при първата си възможност затвориха гейма и спечелиха двубоя.
ОБЗОР: Левски спечели волейболното дерби с Нефтохимик 2010