3. Левски спечели Купата на България след драматична победа с 3:2 над ЦСКА

Левски спечели Купата на България след драматична победа с 3:2 над ЦСКА

Женският тим на Левски Сиконко спечели по драматичен начин Купата на България по волейбол, след като надигра с 3:2 гейма (17:25, 27:25, 15:25, 25:18, 23:21) вечния съперник ЦСКА.

ЦСКА имаше предимство в първия гейм и без особени проблеми успя да поведе в резултата. Много добре в тези минути се представяше рапределителката Гергана Маринова, която оставяше на чисти позиции Маргарита Амиджинова и Мария Каракашева.

Вторият гейм бе мнго драматичен, като по средата му изглеждаше, че Левски ще го спечели лесно, след като поведе с 16:12. Волейболистките на ЦСКА обаче успяха да поведат с 21:19. Последва нов импулс в играта на "сините" и в крайна сметка те измъкнаха успеха в гейма.

Третият гейм бе подобен на първия, като "червените" взеха ранна преднина, която не изпуснаха до края. Те поведоха и с 8:4 в 4-ия гейм, но тогава се установи, че е имало грешно подреждане в редиците им. Това наложи анулиране на 8-те им точки и Левски "поведе" с 5:0. След това преднината стана 8:2, а ЦСКА успя да намали до 18:20 в края на гейма, но 7 поредни точки за Левски вкараха мача в решителен тайбрек.

Левски успя да поведе с 11:7, което извади от равновесие треньорът на ЦСКА Страхил Балов и той реши да извади тима от площадката след спорно съдийско отсъждане.

Това подейства мотивиращо за тима му и ЦСКА изравни за 12:12. След това и двата тима изпуснаха редица шансове за победа, но в крайна сметка Левски ликува след 23:21.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен