3. Левски Сиконко отново поведе във финалната серия след 3:1 над ЦСКА

Левски Сиконко отново поведе във финалната серия след 3:1 над ЦСКА

Отборът на Левски Сиконко поведе с 2:1 победи във финалната серия за титлата в Суперлигата, след като се наложи над шампиона ЦСКА с 3:1 гейма. (23:25, 25:21, 25:21, 25:22). Така „сините” се нуждаят само от още една победа, за да детронират „червените”. Срещата се игра в зала „Сиконко” в столичния квартал Люлин.

Отборът на Левски Сиконко поведе с 2:1 победи във финалната серия за титлата в Суперлигата, след като се наложи над шампиона ЦСКА с 3:1 гейма. (23:25, 25:21, 25:21, 25:22). Така „сините” се нуждаят само от още една победа, за да детронират шампионите. Срещата се игра в зала „Сиконко” в столичния квартал Люлин.

Най-резултатни волейболисти в мача бяха Николай Учиков и Филип Мейо, които отбелязаха по 19 точки за отборите си. За Левски Сиконко Методи Ананиев добави 17, а контузилият се Валентин Братоев 15. За ЦСКА след кенийския диагонал с по 12 точки останаха Иван Колев и капитанът Рафаел Паскуал.

Какво е състоянието на Валентин Братоев ще стане ясно утре, след като играчът мине на ядрено-магнитен резонанс тази вечер. За утрешния мач освен Братове под въпрос е и разпределителят на ЦСКА Иван Зарев, който също напусна полето преждевременно.

Това бе третият сблъсък от финалната плейофна серия и първи домакински за Левски Сиконко.След тази среща "сините" водят с 2:1 победи. Първият мач бе спечелен от Левски след тайбрек, а в петък ЦСКА записа категорична победа с 3:0 гейма. Четвъртата среща ще бъде утре, отново в зала „Сиконко” от 17:30 часа.

Програма и резултати за финалната серия на Националната волейболна лига - Суперлига:

16.04.2009: ЦСКА - Левски Сиконко 2:3 (22:25, 25:17, 25:22, 19:25, 13:15),  зала „Васил Симов”, София
17.04.2009: ЦСКА - Левски Сиконко 3:0 (25:20, 25:19, 25:22),  зала „Васил Симов”, София
20.04.2009: Левски Сиконко - ЦСКА 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:22)., зала „Сиконко”, София
21.04.2009: Левски Сиконко - ЦСКА, 17.30 ч., зала „Сиконко”, София
24.04.2009: ЦСКА - Левски Сиконко, 17.30 ч., зала „Васил Симов”, София

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен