3. Левски Сиконко и Марица с победи в първенството при жените, Енерджи Калиакра отложи мача с шампионките от ЦСКА

В срещи от женското първенство на България, играни снощи, отборите на Левски Сиконко (София) и Марица (Пловдив) постигнаха чисти победи съответно срещу Славия (София) и Спартак 96 (Плевен).

В столичното дерби „сините” се наложиха над „белите” с 3:0 (25:22, 25:23, 28:26) за 79 минути игрово време. Титулярна разпределителка на Левски в първите два гейма беше Весела Бончева, а в третия - Мартина Тренева, докато националната разпределителка и капитанка на отбора Любка Дебърлиева влезе в игра за малко само във втората част.

В Плевен, Марица (Пловдив) изигра своя първи мач от пролетния полусезон и го спечели срещу местния Спартак 96 с 3:0 (25:23, 25:19, 26:24).
Третият мач от Държавното първенство, който беше предвиден в програмата за същия ден, ЦСКА (София) - Енерджи-Калиакра (Каварна) е отложен за 27 февруари, за да може отборът от Черноморието да го съчетае с гостуването си на Славия в едно пътуване до София.
В резултат Левски Сиконко временно излезе начело на таблицата с точка повече, но и с мач повече от втория ЦСКА.