3. Левски излъга ЦСКА в уникална 5-геймова драма в зала "Универсиада"

Левски излъга ЦСКА в уникална 5-геймова драма в зала "Универсиада"

Левски надигра ЦСКА с 3:2 гейма (25:22, 27:25, 24:26. 19:25, 15:13) в уникална драма в третия кръг на турнира "Атаро Клима", който се провежда в зала "Универсиада". Двете агитки създадоха неповторима атмосфера в почти пълната зала и допринесоха за страхотното волейболно шоу в сърцето на столицата.

Левски надигра ЦСКА  с 3:2 гейма (25:22, 27:25, 24:26. 19:25, 15:13) в уникална драма в третия кръг на турнира "Атаро Клима", който се провежда в зала "Универсиада". Двете агитки създадоха неповторима атмосфера в почти пълната зала и допринесоха за страхотното волейболно шоу в сърцето на столицата.

Левски поведе с 2:0 гейма и бе много близо до чист успех, но подкрепяни от мощната си агитка, която бе значително по-голяма от тази на "сините", ЦСКА се върна в мача и бе много близо до обрат.

Двубоят бе на много добро ниво, като двата тима показаха невероятно желание за победа. Първият гейм бе много оспорван и се движеше точка за точка до втората техническа пауза. Тогава "сините" взеха преднина от няколко точки и не я изпуснаха до края - 25:22.

Напрежението продължи с пълна сила във втория гейм. Тогава ЦСКА взе преднина в началото, но позволи на противника да навакса изоставането в сюблимния момент. Левски изпусна 2 сетбола, но в крайна сметка успя да триумфира с 27:25.

Изоставането съкруши шампионите, които натрупаха пасив от 1:6 в началото на третия гейм. Левски поведе убедително и не се виждаше как "червените" ще се върнат в мача. Спонсорираният от Сиконко тим водеше с 20:17, но ЦСКА изравни за 20:20, а след това успя да го измъкне с 26:24.

Невярващи на очите си, че изпуснаха голямата си преднина в третия гейм, гардът на играчите на Левски тотално падна в 4-ата част. Рафа Паскуал и Филип Майо правеха каквото си искат, а много силно в тези минути игра и Бойко Бонев. Така "армейците" поведоха убедително и вкараха мача в решителен тайбрек след 25:19.

Той започна оспорвано, като "сините" дръпнаха решително със 7:4 след много добри изяви на Методи Ананиев. Самунев бе хванат на блокада от Майо и ЦСКА намали на 7:8 след успешен начален удар на Бонев. След това обаче Левски дръпна отново с 3 точки - 10:7 и 11:8.

Тогава дойде импулс в действията на ЦСКА . Те реализира 3 поредни точки и изравниха за 11:11. Сервис в мрежата на Бонев и аут след атака на Зарев доведоха нещата до 13:11, а последвал блок на Левски предреши нещата в тяхна полза. Все пак шампионите направиха две точки и направиха 13:14, но нямаше какво да сторят при следващата атака на Ананиев - 15:13 и победа за Левски в уникална драма.