3. КВК Габрово на 1/4-финал за Купата на България срещу ЦСКА след 3:1 над Монтана

КВК Габрово на 1/4-финал за Купата на България срещу ЦСКА след 3:1 над Монтана

Волейболистите на КВК Габрово се класираха за 1/4-финалите за Купата на България, след като надиграха последния в Суперлигата - Монтана, с 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:15) в един от 1/8-финалите, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала "Орловец" в Габрово

КВК Габрово  на 1/4-финал за Купата на България срещу  ЦСКА след 3:1 над Монтана

Волейболистите  на КВК Габрово се класираха за 1/4-финалите за Купата на България, след като надиграха последния в Суперлигата - Монтана, с 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:15) в един от 1/8-финалите, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала "Орловец" в Габрово.

Гостите от Монтана  започнаха по-добре срещата и  бързо поведоха с 8:3 след отлични  отигравания на Камен Каменов  и Цветан Христов. Въпреки опитите  на габровци да се върнат в гейма възпитаниците на Петър Узунов запазиха преднината си и спечелиха с 25:19. Втората част тръгна добре за КВК Габрово като дръпнаха с 8:5 благодарение на Христо Запрянов и няколко грешки на монтанчани. Постепенно Монтана успя да изравни при 12:12 след атака на Тихомир Георгиев и аут на Христо Запрянов. Момчетата на треньора Любомир Герасимов поведоха отново при 16:14 след блок-аут на Ивайло Иванов, но Монтана за пореден път стигнаха до равенство при 18:18 след атаки на Камен Каменов и Тихомир Георгиев. След това двата отбора се "захапаха", но все пак домакините поведоха с 22:21 след атака на Ивайло Иванов, което накара Петър Узунов да вземе тайм-аут за Монтана. В крайна сметка КВК Габрово затвори гейма при 25:23 в своя полза след грешка от сервис на разпределителя на Монтана Георги Каварджиев и успешна атака на Христо Запрянов.

Третият гейм започна много успорвано и равностойно и първата техническа пауза дойде при 8:6 за Монтана след блок-аут на Цветан Христов и грешка при опита си за пусната топка на Галин Николов. Габровските волейболисти заиграха по-силно и успяха да обърнат резултата до 14:11 в своя полза след силна игра на диагонала Калин Димитров. Монтана изравни при 14:14, но второто техническо прекъсване дойде при минимална преднина за КВК Габрово - 16:15 след технично отиграване на Калин Димитров. Разликата набъбно до 19:16 след две грешки на Монтана и въпреки усилията на гостите да изравнят КВК Габрово спечели гейма с 25:23 след блок-аут и ас на Калин Димитров.

Последната част бе равностойна само до първото техническо прекъсване, което дойде при 8:6 за габровци след атака на Димитров и аут на Тихомир Георгиев от Монтана. След това възпитаниците на Герасимов наложиха играта си и увеличиха преднината си до 13:7 след отлична игра на Ивайло Иванов и Калин Димитров. КВК Габрово продължи със силната си игра и без проблеми спечели гейма с 25:15, а с това и мача с 3:1.

Най-резултате  за победителите бе Калин Димитров с 19 точки, а Ивайло Иванов добави 14 точки за успеха. За тима на Монтана  Камен Каменов завърши с 15 точки. Така КВК Гарброво срещне на 1/4-финалите лидера в Суперлигата и участник в Шампионската лига - ЦСКА.