3. Копра Пиаченца изравни серията срещу Тренто, Златанов - MVP

Копра Пиаченца изравни серията срещу Тренто, Златанов - MVP

Христо Златанов и неговият Копра Нордмеканика (Пиаченца) победиха като домакини отбора на Тренто във втория мач от финалния плейоф на италианската Серия А1 и по този начин изравниха серията – 1:1 победи. Тимът от Пиаченца спечели с 3:1 гейма (25:21, 25:18, 20:25, 25:15) в зала "Пала Банка" в Пиаченца.

Христо Златанов и неговият Копра Нордмеканика (Пиаченца) победиха като домакини отбора на Тренто във втория среща от финалния плейоф на италианската Серия А1 и по този начин изравниха серията – 1:1 победи. Тимът от Пиаченца спечели с 3:1 гейма (25:21, 25:18, 20:25, 25:15) в зала "Пала Банка" в Пиаченца.

Първото техническо прекъсване в началната част на мача дойде при 8:2 за домакините, 16:11 бе резултатът при втората пауза в гейма. Въпреки че възпитаниците на Радо Стойчев съкратиха преднината на 15:18 в един момент, в крайна сметка се стигна до 25:21 в първата част.

Втората също бе спечелена от домакините - 25:18. Тренто започна добре третия гейм и въпреки че допусна изоставане в резултата 14:13, успя да достигне до успеха с 25:20, след грешка Златанов от сервис.

Последната част в този двубой бе спечелена категорично от Копра - 25:15, с което домакините стигнаха и до крайния успех.

Двата отбора ще се срещнат отново на 10 май от 18:45 часа българско време в зала "Пала Тренто". Играе се до 3 победи от 5 мача.

Христо Златанов и Леандро Висото Невеш отбелязаха по 18 точки, а Казийски се отличи със 17. българинът с италиански паспорт в тима на Пиаченца получи и друго признание – той бе обявен за MVP в срещата.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен