3. Финикас на крачка от сензация в Гърция

Финикас на крачка от сензация в Гърция

Воденият от пловдивския специалист Петьо Драгиев отбор на Финикас (Сирос) бе на крачка от сензационна победа над лидера в класирането Панатинайкос. Момчетата на Драгиев загубиха домакинството с 2:3 гейма, като водеха с 2:1 гейма.

Срещата започна добре за Панатинайкос, който натрупа преднина от 2-3 точки, за да спечели лесно гейма с 16:25. Противно на очакванията Финикас пое инициативата през втората част и поведе в резултата. Разликата на второто техническо прекъсване бе 3 точки в полза на Финикас - 16:13. При 18:14 за Финикас треньорът на гостите от Панатинайкос бе принуден да пусне в игра звездите си - европейският шампион Павел Загумни и звездата на отбора - Либерман Агамез. Въпреки техните усилия обаче Финикас успя да затвори гейма с 25:23 и да изравни за 1:1. Третият гейм премина по същия сценарий, като момчетата на Петьо Драгиев водени от диагонала Мат Уебър успяха да поведат с 24:19, за да спечелят частта с 25:22 и да поведат в резултата с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм двата отбора се движеха равностойно до 10:10, когато по-опитният отбор на Панатинайкос успя да дръпне в резултата и да затвори гейма с 17:25.

Тайбрекът започна добре за гостите от Атина, които поведоха с 2:7. Последваха силни минути от домакините, които успяха да намалят до 5:7. Въпреки опитите на Финикас, геймът бе спечелен с Панатинайкос с 9:15.

Най-резултатен за домакините в пореден мач бе Мат Уебър с 23 точки, а Иван Власев добави 5 точки. За Панатинайкос най-резултатен бе френският национал Самика с 22 точки, а влезлият като резерва Агамез добави още 18 за успеха.

По този начин Панатинайкос остана начело в класирането с 43 точки, с 2 повече от Патра на Боян Йорданов и Андрей Жеков, който днес победиха с 3:1 Панелиниос. Финикас остана на последно място, но спечели важна точка в борбата си за оцеляване.