3. Фантастичен ЦСКА! 3:2 над Уникаха във волейболната Шампионска лига!

Фантастичен ЦСКА! 3:2 над Уникаха във волейболната Шампионска лига!

"Армейците" записаха втора поредна победа пред извънземните си фенове в "Арена Самоков".

Волейболният отбор на ЦСКА записа втора победа в Шампионската лига, след като днес "армейците" се наложиха с 3:2 гейма над испанския Уникаха. Мачът от група "В", който се игра в зала Арена Самоков, бе много оспорван. Възпитаниците на Александър Попов на два пъти повеждаха в резултата, но тимът от Алмерия успяваше да изравни. Мачът трябваше да се реши с тайбрек, в който българските волейболисти показаха по-добра игра и в крайна сметка заслужено спечелиха срещата след 15:11. По този начин отборът на ЦСКА оглави временното класиране в групата преди утрешния мач между Зенит (Казан) и Тур (Франция).

ЦСКА започна по-добре срещата и поведе с 8:5. Постепенно испанските волейболистите започнаха да топят преднината на „червените” и се стигна до резултат 15:15. Двата отбора продължиха да играят точка за точка, но след ас на Ивайло Стефано и силна атака на Мейо резултатът стана 20:17. Шампионите на Испания намалиха преднината на българите до 21:23 след грешка на Мейо, но в крайна сметка ЦСКА спечели гейма с 25:21 след блок-аут на Мейо и фантастична блокада на Самунев.

Втората част започна равностойно, но постепенно испанците успяха да поведат със 7:5. Второто прекъсване в гейма дойде при резултат 16:13 за Уникаха, като след него играчите на Александър Попов стопиха разликата до само една точка – 17:18. Ивайло Стефано изравни след ас, а двата отбора отново започнаха да играят точка за точка. Равенство на светлинното табло се запази до 21:21, но след това волейболистите на Уникаха дръпнаха с две точки и в крайна сметка успяха да затворят гейма при 21:25.

Гостите стартираха много силно и в третия гейм, като поведоха с 6:2. Постепенно „армейците” се съвзеха от първоначалния шок и благодарение на невероятната публика в Арена Самоков успяха да изравнят резултата – 13:13. Разликата постепенно нарасна на 20:16, а след страхотно отиграване на Стефанов и блокада на Тодоров преднината на българите набъбна до 24:18. В крайна сметка „червените” спечелиха гейма след сервис аут на Корженевич – 25:19.

Испанският шампион показа, че не се е примирил с негативния резултат и поведе с 8:4 в четвъртата част. Постепенно преднината на отбора от Алмерия нарасна до 11:6. Двата отбора обаче продължиха да играят равностойно, но грешка в нападение на Бонев направи резултата 21:12 в полза на испанците. В крайна сметка волейболистите на Уникаха спечелиха гейма с 25:16.

Така всичко в мача трябваше да се реши след тайбрейк. Петият гейм започна с две страхотни блокади на Тодоров, а Суниъс прати топката в аут – 3:0 за ЦСКА. Испанците поискаха прекъсване, а след него резултатът вече бе изравнен. Размяната на полетата дойде при 8:5 за „армейците” след грешка на Денмарк. От тук до края на двубоя волейболистите на ЦСКА не изпуснаха инициативата и в крайна сметка спечелиха гейма с 15:9.

Следващата среща от турнира за българския тим е отново срещу Уникаха. На 6 януари ЦСКА гостува на възпитаниците на Карлос Кареньо в Алмерия.

ЦСКА – УНИКАХА 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 16:25, 15:11)