3. Две победи и една загуба записаха българските двойки във Варна

Две победи и една загуба записаха българските двойки във Варна

Силвано Пранди наблюдава турнира по плажен волейбол във Варна

Две победи и една загуба записаха българските двойки в сутрешния сеанс от международния турнир по волейбол "СЕВ Чаланджър" във Варна. Милен Стоянов и Борис Янков надиграха Андреас Зутер и Гшайбле (Швейцария) с 2:0 гейма (21:8, 21:17) и след третата си поредна победа се класираха директно за полуфиналите в неделя. Теодор Маринов и Валентин Димов надделяха над Яаани и Рауд (Естония) с 2:0 гейма (22:20, 21:12).

Двамата са с 2 победи и 1 загуба и продължават участието си на четвъртфиналите. За влизане на полуфиналите ще играят с латвийците Смединс и Каикс. Невен Нешев и Николай Колев загубиха от Кьолер и Роде (Германия) с 1:2 гейма (11:21, 21:12, 11:15).

Това бе тяхната втора загуба (при само 1 победа) и те отпадат, като разделят 9-то място с още три двойки и печелят по 450 евро и 80 точки за ранглистата. Словаците Варга и Литва, поставени под номер 1, се класираха за четвъртфиналите, след като победиха Вайнгард и Правдзич (Швейцария) - 2:0 гейма (23:21, 27:25). Старши терньорът на националния отбор по волейбол Силвано Пранди бе ВИП гост на турнира тази сутрин.