3. Бразилия спечели Междуконтиненталаната купа по волейбол

Бразилия спечели Междуконтиненталаната купа по волейбол

Националният отбор на Бразилия спечели за втори пореден и трети рекорден път Междуконтиненталната волейболна купа при мъжете. Надпреварата се проведе в японските градове Осака и Нагоя.

В последната среща от 5-ия ден Бразилия се наложи над Япония с 3:0 гейма (25:12, 26:24, 25:22) и с 5 победи от 5 мача зае първото място. Шампионатът се провежда на всеки 4 години от 1993 година насам. Надпреварата се провежда след всеки Олимпийски игри и включва най-добрите отбори от 6 континента. От петте досегашни издания на Междуконтиненталната купа, Бразилия има 3 трофея, а по един път са триумфирали отборите на Куба и Италия. Този път кубинците се наредиха на втора позиция с една загуба, което донесе на тима 150 00 долара. Наградният фонд за победителите Бразилия е в размер на 300 000 долара.

Полша не даде гейм на Египет
Националният волейболен отбор на Полша победи Египет с 3:0 (25:19, 25:18, 25:19) и по този начин завърши с победа участието си в надпреварата. В зала "Нипонгаши" в японския град Нагоя, състезателите на Полша не позволиха на своите съперници да стигнат до 20-а точка в нито един от трите гейма и ги победиха за малко повече от час игра. Това бе втора поредна победа за Европейските шампиони в надпреварата за Междуконтиненталната купа, но след лошия старт от три последователни загуби, те останаха на 4-та позиция в крайното класиране.

Куба победи Иран с 3:1
Мъжкият национален отбор на Куба победи Иран с 3:1 гейма (25:14, 25:22, 15:25, 25:15) в първата среща от волейболния турнир. Победата в японския град Нагоя бе четвърта за кубинците в надпреварата и дойде след 1 час и 41 минути игра. Загубата бе трета за Иран в шампионата. Най-резултатен за победителите бе Лиъл Идалго Хуандри, който завърши срещата с 18 точки от 41 атаки. За Иран с най-много точки се отчете Махомад Казем – 19.