3. Баньоли сведе глава пред Пранди, България уби Русия в Хабаровск

Баньоли сведе глава пред Пранди, България уби Русия в Хабаровск

България уби Русия с 3:1 гейма, (31:29, 16:25, 25:23, 25:20) напук на всичко и всички в среща от 3-ия кръг на група С от Световната волейболна лига. Мачът се игра пред близо 7 000 зрители в зала „Платинум Арена” в далечен Хабаровск, а Даниеле Баньоли сведе глава след първия дуел със Сеньор Пранди.

България уби Русия с 3:1 гейма, (31:29, 16:25, 25:23, 25:20) напук на всичко и всички в среща от 3-ия кръг на група С от Световната волейболна лига. Мачът се игра пред близо 7 000 зрители в зала „Платинум Арена” в далечен Хабаровск, който донесе късмет на българите. Италианецът Баньоли, който е начело на Русия трябваше да сведе глава пред Сеньор Пранди, който води България. Лъчът надежда отново се появи на нашата улица, не само заради резултата, а и заради играта, която показаха нашите. Методи Ананиев напомни за най-добрите си мачове с екипа на Левски Сиконко и бе обявен за най-полезен играч в мача, Владо Николов бе познатия мощен реализатор, Матей Казийски бе истински лидер, а Зарко Иванов показа, че неоснователно бе отписван от националния отбор. Българите показаха, че са отбор и успяха да вземат трите точки от домакините са час и 48 минути игра.

България поведе с 1:0 гейма след 31:29 точки в първата част.  Мачът започна равностойно и вървеше точка за точка, но въпреки това руснаците имаха две точки преднина при първото техническо прекъсване 8:6. България успя да изравни при 10:10, но въпреки това и втората задължителна пауза бе при преднина на руснаците. Част от волейболистите, които разочароваха в първите двубои, този път показаха какво означава да носиш националната фланелка. Отлични изяви на вездесъщия Матей Казийски, опитния Владимир Николов и шампиона на България с екипа на Левски Сиконко Красимир Гайдарски доведоха до ново равенство – 20:20. Тогава руснаците поведоха с две точки, но бързо разликата бе стопена. Нервният Даниеле Баньоли, който бе отписал България от сметките, бе принуден да привика момчетата си за бърза лекция при 24:24. Тя обаче не помогна на Сборная, не помогнаха и аплодисментите на публиката в зала „Платинум Арена” в Хабаровск. Макар и трудно, българите се добраха до победата в гейма с 31:29.

Руснаците се мобилизираха и взеха втората част с 25:16, след множество грешки на нашите.

Третият гейм започна вихрено за българите - 4:2 още в началото на гейма, а главоболията на италианския наставник на Русия го принудиха ва прекъсва играта още в началото на гейма. Баньоли вкара в игра най-ръстовите си волейболисти, но това не помогна на тиму му. Задължителните прекъсвания в гейма бяха при 8:7 и 16:13 за нас. Играчът, обявен за MVP на Националната волейболна лига Методи Ананиев отговори на критиците си с отлична игра и заедно с централния блокировач на ЦСКА Светозар Иванов бе с основен принос за победата в гейма с 25:23.

Нашите продължиха в същото темпо и в четвъртия гейм като поведоха още в самото начало със 7:3, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4. Руснаците намалиха разликата на една точка – 9:10, но завършилиуят мача с 15 точки Методи Ананиев изригна точно навреме. Той бе с основна заслуга за 15:10 в полза на българските национали. Въпреки че се поотпуснаха  в средата на гейма, момчетата на Пранди осъзнаваха залога на мача, мобилизираха се и бетонираха блокадата, която се оказа непреодолима за съперника ни. Така от 21:15 се стигна набързо до 25:20 и до 3:1 гейма и безапелационна победа за нашите.

Русия: Полтавски (18), Сивожелез (7) , Гранкин, Казаков (10), Тетюхин (12), Бережко (6), Волков (11), Вербов-либеро, Михайлов (4), Кулешов (6)
Старши треньор: Даниеле Баньоли

България: Жеков (3), Гайдарски (8), Казийски (19), Градинаров (2), Св. Иванов (9), Ананиев (15), В. Николов (19), Теодор Салпаров – либеро
Старши треньор: Силвано Пранди

Вторият мач е утре, отново от 10.00 часа, българско време, отново в Хабаровск.