3. България загуби от Полша в приятелски волейболен мач

България загуби от Полша в приятелски волейболен мач

Късно снощи в приятелски мач по волейбол за мъже България загуби от Полша с 2:3 (23:25, 25:19, 25:20, 24:26, 12:15), предаде БТА. Мачът е част от подготовката на двата състава за предстоящите световни квалификации в средата на август.

Тази вечер България и Полша ще изиграят още един приятелски мач, но според предварителната информация той ще бъде като тренировка и ще е закрит за зрители и медии.

В четвъртък,30 юли, България победи Полша с 3:0 в мач със странен регламент, в който двамата старши треньори измислиха своя особена система за броене на точките и игра. По тази "система" сгрешен сервис се пребиваше, а при спечелено разиграване, за да се отчете точка, беше необходимо да се спечели и допълнителното разиграване след пусната отстрани топка. Във всеки гейм се играеше до 15 точки, вместо до 25.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 2:3 (23:25, 25:19, 25:20, 24:26, 12:15)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 2, Владимир Николов 28, Матей Казийски 19, Тодор Алексиев 25, Виктор Йосифов 10, Христо Цветанов 4 - Владислав Иванов-либеро (Красимир Гайдарски 3, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Мартин Пенев)

Старши-треньор: Силвано Пранди (Италия)

ПОЛША: Павел Загумни 2, Якуб Ярош 14, Михал Бакиевич 8, Себастиан Свидерски 9, , Даниел Плински 8, Марчин Мозджонек 10 - Пьотър Гачек-либеро (Пьотър Грушка 3, Михал Ручиак, Бартош Курек 17, Збигнев Бартман, Лукаш Кадзиевич 1)

Старши-треньор: Даниел Кастелани (Аржентина).