3. България с драматична победа над Белгия на Евро 2009

България с драматична победа над Белгия на Евро 2009

България записа първа победа на Европейското първенство по волейбол за жени в Полша. Възпитаничките на Драган Нешич записаха драматичен успех с 3:2 гейма (24:26, 25:22, 17:25, 25:21, 15:6) над Белгия в среща от група „C” след 2 часа и 6 минути игра.

Това бе първа победа за момичетата на Нешич, с което те запазиха реален шанс за продължаване в следващата фаза на първенството.

Вчера българките загубиха с 0:3 от тима на Русия, а утре, в последния си мач от групата отборът ни излиза срещу Беларус. Срещата е от 18:30 часа българско време и ще бъде давана пряко по БНТ САТ.

Белгийките на два пъти повеждаха в геймовете. Спечелиха първия с 26:24. Българките натрупаха увереност и взеха следващия – 25:22. Третият гейм отново бе за съперничките ни, който с добра игра ни дадоха само 17 точки. За щастие съумяхме да изравним геймовете след 25:21 в четвъртия.

В тайбрека българките показаха невероятна игра. Белгийките нямаха рецепта как да спрат Филипова, Янева и компания, и тимът на Нешич набързо поведе с 8:1. До края волейболистките на България запазиха аванса, триумфирайки с 15:6.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 3:2 (24:26, 25:22, 17:25, 25:21, 15:6)