3. България победи Холандия с 3:1 гейма в мач без значение

България победи Холандия с 3:1 гейма в мач без значение

Българският национален отбор по волейбол постигна победа с 3:1 гейма (23:25, 25:16, 25:18, 25:23) над Холадния за час и 45 минути в квалификационна среща за Световното първенство, която се игра във Варна. Нашите загубиха първия гейм, но в следващите три части буквално разпиляха „лалетата” и затвърдиха лидерската си позиция в групата. Най-много точки реализира капитанът Владо Николов – 18 (14 в атака, 0 в блокада и 4 от сервис). С 15 точки е Тодор Алексиев (9-5-1), с 14 Матей Казийски (9-1-4).

„Трикольорите” загубиха първия гейм с 23:25. В началото момчетата на Силвано Пранди поведоха с 11:4, но след това заиграха без мотивация и отстъпиха пред напористите холандци. Роберт Хорстинк направи 6 точки в атака за „лалетата”, а Тодор Алексиев постигна 3 в атака и 2 в блокада. Капитанът Владо Николов реализира 3 точки в атака и един ас от сервис.

Още от самото начало на втория гейм, българските волейболисти взеха аванс и не го изпуснаха до края, като спечелиха с убедителното 25:16. Капитанът Владо Николов игра отлично, постигна три точки в атака, още три от сервис и записа общо 10 точки в двата гейма. След него с 9 точки е Матей Казийски (6-0-3), Тодор Алексиев (3-3-1). До този момент българите са допуснали 12 непредизвикани грешки, холандците 18. За "лалетата" най-полезен продължава да бъде Роберт Хорстинк с 9 точки в атака.

Нещата се повториха и в третия гейм, който бе спечелен с 25:18 от България. Най-много точки до момента отбелязаха Тодор Алексиев - 13 (8 в атака, 4 от блокада и 1 от сервис), капитанът Владо Николов - 13 (9-0-4) и Матей Казийски - 10 (6-0-4). За холандците изключително силно в атака играе Роберт Хорстинк - 12 точки само в атака.

В третия гейм нашите се поотпуснаха, но въпреки това успяха да задържат инерцията си от предишните две части и все пак стигнаха до успех с 25:23, с което спечелиха срещата и затвърдиха първото си място в групата и визата за Световното в Италия. Втори в групата остават чехите, които също се класират за Рим.