3. България победи Гърция за четвърти път и запази всички шансове за класиране на финалите на Евролигата

България съкруши Гърция за четвърти път и по този начин се бетонира на второто място в група А на Европейската волейболна лига за жени. Отборът, воден от Драган Нешич този път победи с 3:0 гейма (25:19, 25:12, 25:16) за радост на публиката по трибуните в зала „Орловец” в Габрово.

Този път гостите играха малко по-добре от първия мач, който двата тима играха на българска земя, но съпротивителните им сили не бяха достатъчни, за да затруднят българките и да достигнат до нещо повече от 19 точки в първия гейм. Категоричната победа бе добър подарък за рожденничката Добряна Рабаджиева, която е основна част от националния ни отбор за девойки, но попада в състава и на жените.

Драган Нешич бе изключително доволен от постигнатата победа. „Тази победа е много важна за нас. Това е играта, която не успяхме да покажем в предните мачове, но се надявам да показваме от тук нататък. Гърция нямаше възможност да покаже истинското си лице днес. Причината за това бе добре организираната ни блокада и силният сервис, особено в началото на тази четвърта среща между двата тима. Доволен съм от това, че отборът започва да играе добре дори и при отсъствието на ключови състезателки. Според мен отборът трябва да е съставен от повече от 12 равностойни състезателки, за да бъде наистина силен тим. Това е нещото, което искам да направя”, заяви Нешич.

България – Гърция - 3:0  (25:19, 25:12, 25:16)
България:
Любка Дебърлиева 1 , Елена Колева 14, Радосвета Тенева-Миличевич 16, Елица Василева 11, Габриела Коева 7, Цветелина Заркова 6, Мария Филипова-либеро (Добриана Рабаджиева 1, Диана Ненова)

Гърция: Николета Кутуксиду 2 , Елени Кьоси 11, Евангелия Хадава 8, Ники Музаки 2, Евангелия Кириакиду 3, Йеоргия Дзанакаки 2, Ксанти Милона-либеро (Вая Дирва 4, Панайота Гюзели 2, Евангелия Христу)

В другата среща от групата Сърбия не допусна втора изненада на испанска земя и постигна чиста победа срещу тима от Иберийския полуостров с  3:0 гейма - Испания - Сърбия - 0:3 (15:25, 20:25, 17:25).