3. България победи Аржентина пет дни преди мачовете с Бразилия

България победи Аржентина пет дни преди мачовете с Бразилия

Момчетата на Силвано Пранди се наложиха с 3:2 гейма (18:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:13)

Мъжкият национален отбор по влейбол на България успя да вземе реванш от Аржентина и победи „гаучосите” във втората приятелска среща, играна в Санта Фе тази нощ. Момчетата на Силвано Пранди се наложиха драматично с 3:2 гейма (18:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:13). Въпреки че българските „лъвове” изоставаха с 0:2 гейма, те намериха сили в себе си обърнаха резултата в своя полза.

На 5 юни от 3,30 часа българско време в шестстотин хилядния град Уберландия нашият отбор излиза в първия си двубой от Световната лига срещу Бразилия. 24 часа по-късно отборът ще изиграе и втория си мач срещу отбор номер 1 в света на волейбола.

Срещу Аржентина като центрове в този мач започнаха Виктор Йосифов и Николай Николов. Още в първия гейм обаче Йосифов отстъпи своето място на Теодор Тодоров, който се представи на много високо ниво. Волейболистът на ЦСКА завърши срещата със 17 точки, 6 от които от блокада и 90% успеваемост на атаките. Това му отреди и второто място по резултатност в мача. Николай Николов завърши с 14 точки, 6 от които от блокада и 80% успеваемост на атаките.

Най-резултатен в двубоя бе Матей Казийски, който завърши с 18 точки (4 точки от блок, 10 атаки и 4 аса).

Аржентина:
Лучано Де Чеко - 2 точки (2 аса, 0 атаки, 0 блокади), Густаво Шолтис - 5 (0, 5, 0), Гийермо Гарсиа - 8 (1, 7, 0), Лукас Окампо - 16 (3, 11, 2), Алехандро Спайич - 13 (0, 2, 2), Мартин Бланко Коста - 8 (0, 6, 2), либеро Пабло Меана, Себастиан Соле - 11 (0, 7, 4), Хавиер Филарди - 1 (0, 1, 0), Николас Уриарте - 1 (1, 0, 0), Лукас Чавес - 6 (1, 5, 0), Гастон Джани - 6 (1, 4, 1);
Старши треньор: Хавиер Вебер;

България: Андрей Жеков - 7 точки (1 ас, 2 атаки, 4 блокади), Владимир Николов - 14 (1, 10, 3), Матей Казийски - 18 (4, 10, 4), Тодор Алексиев - 10 (0, 9, 1), Виктор Йосифов, Николай Николов - 14 (0, 8, 6), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров - 17 (2, 9, 6), либеро Владислав Иванов, Валентин Братоев;
Старши треньор: Силвано Пранди;