3. Арда с трудна победа над Марек в Дупница – 3:2

Арда с трудна победа над Марек в Дупница – 3:2

Волейболистите Арда (Кърджали) постигнаха изключително трудна и важна победа над тима на Марек Юнион Ивкони, надигравайки ги с 3:2 гейма (29:27, 25:18, 23:25, 23:25, 15:13). Срещата се игра в залата на Марек в Дупница и бе от програмата на 6-ия кръг на родната Суперлига.

Първата част започна по-добре за гостите от Кърджали, които изненадващо завършиха втори на приключилия миналия уикенд турнир „Атаро Клима”. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:4 за Арда, но след прекъсването домакините бързо се активизираха и при второто прекъсване водеха с 16:15. В края геймът се закучи и двата отбора започнаха да играят точка за точка след 24:24. В крайна сметка гостите се оказаха с по-здрави нерви и спечелиха първата част с 29:27. През втория гейм кърджалии буквално разбиха своя съперник водени от Невен Нешев и Кирил Хаджиев. Именно последният затвори втората част при 25:18 след мощна атака.

В третата част домакините от Марек се активизираха и започнаха сериозно да натискат своя съперник. При втората техническа пауза дупничани водеха с 16:12 и в крайна сметка съумяха да затворят гейма при 25:23. В следващата част гостите от Кърджали набързо поведоха с 8:3, а при второто техническо прекъсване продължаваха да имат аванс от 16:12. И точно когато изглеждаше, че тимът на Арда ще спечели двубоя с 3:1 гейма, в играта им настъпи истински срив. Играчите на Марек се възползваха от моментната слабост на своя опонент и изравниха геймовете, печелейки четвъртия отново с 25:23.

Тайбрекът също бе много оспорван, но домакините набързо поведоха с 4:1 точки, което принуди Иван Халачев да поиска прекъсване. То даде нужния резултат и разстрои играта на Марек, от което се възползваха кърджалии. Те постепенно стопиха преднината на дупничани и дори обърнаха развоя на гейма в своя полза. В крайна сметка нервите на играчите на Арда се оказа по-здрави и те спечелиха двубоя, затваряйки тайбрека при 15:13.