3. Арда с драматичен обрат в Бургас, Краси Стефанов се контузи

Арда с драматичен обрат в Бургас, Краси Стефанов се контузи

Очакванията за лека победа на волейболистите от ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) срещу Арда (Кърджали) не само не се се оправдаха, но и гостите се поздравиха с победа от 3:2 (18:25, 25:27, 27:25, 25:15, 15:10), съобщава bulgarianvolley.com. Повече от 2 часа продължи мачът от първия кръг в Суперлигата на НВЛ пред около 500 зрители в бургаската зала Младост.

ЛукОйл Нефтохимик поведе с 2:0 и създаде впечатлението, че ще стигне до класически успех. В първия гейм възпитаниците на треньора Северин Димитров не оставиха съмнение в превъзходството си и стигнаха до 25:18. Втората част протече оспорвано, но водени от вездесъщия Мартин Пенев, завършил общо с 32 точки, бургаският тим спечели с 27:25. И всичко добро за ЛукОйл Нефтохимик като че ли свърши тук. Заради травма в кръста принудително още в средата на втория гейм беше сменен Красимир Стефанов. Като диагонал на разпределителя влезе младият Георги Петров. В третия гейм настъпи обрат и гостите от Кърджали го спечелиха с 27:25. Домакините се сринаха и позволиха на волейболистите от Арда да вземат безпроблемно четвъртата част с убедителното 25:15. Стигна се до тайбрек, който в началото вървеше точка за точка, но в края волейболистите от Арда се оказаха по-свежи и с умели действия на блокада и в атака сразиха домакините с 15:10.

От състава на бургазлии липсваше контузеният централен блокировач Петър Кирчев. Победителите от Кърджали започнаха в състав: Митев, Димов, Кавалджиев, Хаджиев, Нешев, Йорданов и либеро Колев. За ЛукОйл Нефтохимик стартираха Станев, Стефанов, Пенев, Костадинов, Рузвелт, Кадънков и либеро Иванов. Съдии на мача бяха Юлиян Гюров и Борислав Йорданов от Варна.