3. Арда и Пирин определят последния полуфиналист в трети мач

Арда и Пирин определят последния полуфиналист в трети мач

Кърджалии надиграха трудно Пирин с 3:2 гейма в своята зала "Арпезос"

Отборите на Арда и Пирин Балканстрой ще трябва да определят последния полуфиналист в плейофите на Суперлигата в трети мач, след като днес кърджалии изравниха резултата в четвъртфиналната серия на 1:1 победи, надигравайки разложани с 3:2 гейма в своята зала „Арпезос”. Останалите три отбора, които вече си осигуриха място на полуфиналите са Левски, ЦСКА и ЛукОйл.

Двубоят започна страхотно за гостите, които дръпнаха с няколко точки още в началото. Те запазиха преднината си до края и закономерно затвориха първата част при 25:19. В следващия гейм обаче сценарият се обърна в полза на кърджалии, които надиграха своя съперник със същия резултат 25:19 и изравниха на 1:1 гейма.

Третата част на мача бе и най-оспорваната. В нея волейболистите и на двата тима изглеждаха крайно концентрирани и грешките бяха сведени до минимум. В крайна сметка отборът на Пирин бе този, който се поздрави с успеха, печелейки с 27:25. В четвъртия гейм играчите на Арда отново се съвзеха и този път буквално пометоха своя опонент, размазвайки го на 13 точки. Набрали инерция, кърджалии успяха, макар и трудно, да спечелят тайбрека отново на 13 точки, с което докараха четвъртфиналната серия до 1:1 победи.

Така Арда и Пирин ще трябва да определят последния полуфиналист в трети решаващ двубой, който ще се проведе на 17-и март в зала „Септември” в Разлог.