3. Винъс Уилямс запази надежда за четвърта титла в Маями

Винъс Уилямс запази надежда за четвърта титла в Маями

Поставената под номер пет в основната схема на тенис турнира в Маями, Винъс Уилямс запази надежда за четвърта титла от турнирната серия Sony Ericsson Open след трудно спечелена победа срещу десетата в основната схема Агнешка Радванска – 4:6, 6:1, 6:4.

28-годишната Уилямс опропасти преднина от 3:1 в първия сет, от което по най-удачния начин се възползва Радванскя, печелейки четири поредни гейма за 5:3 преди за приключи сета. Два брейка на сервиса на Радванска и шест гейма във втория сета бяха достатъчни на американката да възстанови равенството. В заключителната част бъдещата четвъртфиналистка водеше при 5:1, но Радванска се върна с три поредни гейма, докато Уилямс не допусна изненади и след тежък и продължителен  последен гейм тя заличи преднината на Радванска от 40-0, за да си осигури победата след 2 часа и 9 минути.

Бившата номер едно реализира 11-ото си участие в основната схема на Sony Ericsson Open, където жителката на Флорида е печелила през 1998 г. срещу Анна Курникова, 1999 г. срещу по-малката си сестра Серина и 2001 г. срещу Дженифър Каприати. Тя подобри актива си в турнира до 41 победи срещу 7 загуби, като за текущия сезон американката се движи доста убедително със само една загуба и 14 победи.