3. Въпреки дъжда, Вердаско и Джокович продължават напред в Монте Карло и ще се изправят един срещу друг

Испанският тенисист Фернандо Вердаско разби с 6-2, 6-1 своя сънародник Давид Ферер в третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в Монте Карло и се класира на ¼ финал. Поставеният под номер 7 в основната схема не остави никакъв шанс за Ферер и го победи за точно час игра.

В друг мач от турнира световният номер 3 Новак Джокович надделя с 2:1 сета (6-1, 6-7(4), 6-0) над Алберт Монтаньеш от Испания и също се класира за ¼ финал. Срещата бе прекъсвана на няколко пъти, заради обилния дъжд, който се изля над Монте Карло, и продължи 1:44:38 часа.

Джокович даде само гейм на Монтаньеш в първия сет, но сърбинът се отпусна и загуби втория след тайбрек. В третия и решителен сет обаче Ноле показа истинското си лице и буквално разнищи своя испански съперник, като дори не му даде гейм.

Така Джокович ще се изправи срещу Вердаско в най-интересния мач от ¼ финалите на турнира в Монте Карло.

По-рано днес Станислас Вавринка поднесе изненадата на турнира и отстрани своя сънародник Роджър Федерер, а Андреас Бек победи Монако с 2:1 сета (3-6, 6-2, 7-5).

Повечето срещи от днешния ден на турнира в Монте Карло обаче бяха отложени заради непрестанния дъжд. Двубоят между Надал и Сепи бе прекратен при резултат 1:0 гейма в полза на Сепи, а този между Мъри и Фонини бе прекъснат при резултат 1:0 сета (7-6) и 1:0 гейма в полза на британеца.

Двубоите Болели – Любичич и Налбандян – Давиденко пък дори не започнаха и бяха отложени от организаторите на турнира.