3. Цвети докосна мечтата, но не успя (видео)

Цвети докосна мечтата, но не успя (видео)

Пиронкова загуби полуфинала на "Уимбълдън" от Звонарьова

Великолепното представяне на българката Цвети Пиронкова на „Уимбълдън 2010” завърши. Нашето момиче стигна със забележителна игра до полуфиналите на турнира, но не успя да се справи с рускинята Вера Звонарьова.

Поставената под номер 21 в схемата взе успеха с 2-1 сета (3-6, 6-3, 6-2) за 106 минути игра на Централния корт в „Ол Инглънд Клъб”.

Цвети стартира страхотно и взе първия сет след 6-3 гейма. Във втория обаче Звонарьова намери най-добрата си игра и започна да диктува събитията на корта. Последва изравняване след 6-3 гейма, а в решителния трети сет рускинята приключи мача след 6-2 гейма.

22-годишната Пиронкова обаче заслужава само адмирации за представянето си в английската столица. Паметни за нацията ни ще останат победите над 5-кратната шампионка на „Уимбълдън” Винъс Уилямс и финалистката през 2007-а Марион Бартоли. Цвети спечели обичта на България и на света. Всички вече знаят коя е тя и какво може с ракета в ръка.

Пловдивчанката задмина и постиженията на Мануела и Катерина Малееви, ставайки първата българка, достигнала до най-добрите четири на свещената трева в Лондон.

Пиронкова си тръгва от третия за годината турнир от „Големия шлем” с 900 точки за световната WTA ранглиста и 250 000 паунда от наградния фонд. От понеделник България ще има представител сред най-добрите 40 тенисистки в света.

В първия сет на мача Цвети бе блестяща. Успя да пробие за 4-2, а в последствие затвори частта с 6-3. Това стана за едва 32 минути, в които нашето момиче реализира 9 „уинъра” и направи едва 5 непредизвикани грешки. Във втория сет обаче грешките на Вера Звонарьова намаляха, а печелившите и удари се увеличиха значително. Същият сценарии и 6-3, но в полза на рускинята. Статистиката показваше 22 „уинъра” в полза на Вера и 6 непредизвикани грешки срещу 19 за Цвети и 13 грешки.

В решителния трети сет преимуществото на Звонарьова бе огромно. Пробив още в първия гейм и веднага 2-0. Последва гейм за пловдивчанката срещу три за рускинята – 1-5. Българката се задържа в мача след 2-5, но в следващия гейм нямаше какво да направи. Победа за Звонарьова след 6-2.

Цвети победи с 6-2, 6-0 Звонарьова преди една година в Москва, но днес не стигна до успеха.

На финала Звонарьова се изправя срещу Серина Уилямс.

СТАТИСТИКА НА МАЧА:

ЧАТ НА СРЕЩАТА, ГЕЙМ ПО ГЕЙМ:

10 минути до началото на срещата.

Цяла България очаква сблъсъка между нашата Цеци Пиронкова и рускинята Вера Звонарьова.

Цвети би Звонарьова миналата година в Москва с 6-0, 6-2.

Мачът започва, Цеци сервира в откриващия първи гейм.

ПЪРВИ СЕТ:

1-0 за нашето момиче след блестящ сервис гейм!!!

1-1, гейм на нула в полза на Звонарьова. При 15-0 обаче Цвети изравни резултата, но точката бе преиграна, тъй като топката, с която двете играеха се спука.

2-1 за Цвети, прекрасен гейм за българското момиче!!!

2-2. Макар и трудно, Вера си взе гейма. Пиронкова имаше шанс при 30-30, но не успя да пробие.

3-2 за Пиронкова. Страхотни сервиси и форхенд "уинъри" от страна на пловдивчанката!!!

4-2, пробив в полза на нашето момиче!!! Цвети поведе с 40-0, Звонарьова успя да върне една точка, но не съумя да си вземе подаването!!!

5-2, затвърждаване на пробива!!! След паузата Звонарьова ще сервира за оставане в сета!!!

5-3, Звонарьова намалява преднината на българката. Рускинята намери ударите си в този гейм и успя да го вземе.

6-3 за Пиронкова и 1-0 сета за България!!! Цвети започна с 40-0, но след това последваха две точки за Звонарьова. Последва топка в мрежата от страна на Вера и сет за нашето момиче!!!

ВТОРИ СЕТ:

1-0 за Звонарьова, блестящ нулев сервис гейм в полза на рускинята.

1-1, феноменален отговор на българското момиче!!!

2-1 в полза на Вера Звонарьова. Четири поредни точки за рускинята в третия гейм от втория сет.

2-2, Цвети изравнява!!! Много труден гейм, но след два "дюса", геймът е за България!!!

3-2 за Звонарьва. Почивка, след която Цвети ще сервира.

4-2 за Звонарьова. За съжаление Цвети допусна пробив в своя сервис гейм. Рускинята реализира първия си "брейк" в мача, при първата си възможност.

5-2, нов гейм на сметката на рускинята. Цвети ще сервира за оставане във втория сет.

5-3, Цвети печели подаването си - първи гейм за българката след три поредни за рускинята.

6-3 в полза на Звонарьова и 1-1 сета!!! Битката ще се реши в третата решителна част!!!

ТРЕТИ СЕТ:

0-1 в полза на рускинята. Много лошо начало за Пиронкова, тя започва сета с пробив в нейна вреда.

0-2, Звонарьова успя да вземе гейма си.

1-2, първи гейм за Цвети в сета!!! Българката спаси два "брейк" пойнта и съумя да намали резултата!!!

1-3, Звонарьова имаше затруднения, стигна се до 30-30, но геймът е за поставената под номер 21 в схемата.

1-4. Отлични отигравания на рускинята и втори пробив за нея.

1-5, нов гейм за Звонарьова!!! Пиронкова имаше два "брейк" пойнта, но не успя да се възползва от тях.

2-5, Цвети остава в мача!!! Много добър сервис гейм за нашето момиче!!!

2-6, край на мача!!! Победа за Звонарьова с 2-1 сета над българката Цвети Пиронкова!!!