3. Томаш Бердих победи Жил Симон и Чехия поведе с 1:0 на Франция за Купа „Дейвис”

Томаш Бердих победи Жил Симон и Чехия поведе с 1:0 на Франция за Купа „Дейвис”

Лидерът на чешкия тим за Купа „Дейвис” Томаш Бердих спечели изключително ценна победа срещу Жил Симон със 7-6 (3) 4-6 7-6 (2) 6-3 и по този начин домакините поведоха с 1:0 на Франция.

Първият сингъл двубой в Острава бе много оспорван, като разликата дойде в тайбреците на първия и третия сет, където Бердих изкова успеха си.

Загубилият от Григор Димитров на турнира в Ротердам направи ранен пробив в първия сет, но позволи на Симон да го върне, за да се стигне до тайбрек, който все пак успя да доведе до победен завършек.

Във втория сет Симон се възползва от единствената си възможност за пробив и това доведе до изравняване на резултата. В третия Бердих прояви завидна психика, като успя да отрази 6 възможности за пробив на французина. Все пак двамата си размениха по един гейма при сервис на съперника, а в тайбрека отново Бердих триумфира.

Това му даде голямо психическо предимство и той успя да доведе до победен край и следващата част, с което даде ценна преднина на Чехия. С огромен интерес се очаква и втория мач от днешната програма, в който Радек Щепанек се изправя срещу атрактивния Жо-Вилфред Цонга.

Бързи факти:

Двамата записаха по 13 аса
Бердих направи 39 уинъра, Симон се отчете с 33
Чехът допусна 61 непредизвикани грешки, Симон 57

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"