3. Сьодерлинг спечели турнира в Ротердам след отказ на Южни

Сьодерлинг спечели турнира в Ротердам след отказ на Южни

Шведският тенисист Робин Сьодерлинг спечели първия си турнир за 2010 г. от веригата АТР. Във втория си финал на холандска земя Сьодерлинг излезе победител от двубоя с руснака Михаил Южни. Шведът бе обявен за победител, след 6-4, 2-0. Във втория сет Южни отказа да продължи мача поради контузия

Шведският тенисист Робин Сьодерлинг спечели първия си турнир за 2010 г. от веригата АТР. Във втория си финал на холандска земя Сьодерлинг излезе победител от двубоя с руснака Михаил Южни. Шведът бе обявен за победител, след 6-4, 2-0. Във втория сет Южни отказа да продължи мача поради схващане в десния крак.

Интересен факт около участието на Сьодерлинг в Ротердам е, че той записа първата си победа за годината тук, след като отпадна в първите кръгове на турнира в Ченай и „Аустрелиън Оупън”.

По пътя към финала Южни отстрани Новак Джокович и се запъти към втора титла тук след триумфа си през 2007 г. Сьодерлинг пък надигра Николай Давиденко и също се устреми към спечелване на турнира с награден фонд от 1,445 милиона евро след загубата от Михаел Лодра през 2008 г.

Бързи факти:

Сьодерлинг осъществи 4 аса в рамките на мача, който продължи малко повече от 54 минути.

Победителят оползотвори 4 от 5-те си възможности за пробив, срещу 2/3 от страна на Южни

Шведът спечели 38 от общо 66-те точки в мача.

Двубоят е четвърти между двамата тенисисти за последните две години като Сьодерлинг вече води с 3:1