3. Скандал: Дисквалифицираха Рубльов на полуфинал в Дубай (ВИДЕО)

Скандал: Дисквалифицираха Рубльов на полуфинал в Дубай (ВИДЕО)

Руският тенисист ще загуби всички точки и пари, които спечели на турнира

Руският тенисист Андрей Рубльов беше дисквалифициран в полуфиналния мач на ATP турнира в Дубай.

Съперник на петия в света тенисист бе Александър Бублик, който беше на гейм от победа след обрат (6:7, 7:6, 6:5), преди срещата да бъде прекратена.

В решаващия сет Рубльов имаше предимство от пробив до осмия гейм, когато казахстанецът си върна пробива и успя да остане в мача.

Промените в настроението на Рубльов са добре известни, но вместо да излее гнева си върху себе си, както правеше преди, този път той реши да го направи върху лайнсмена.

Рубльов се защити, че е говорил на английски и че не е обидил никого, но това не беше прието и той ще загуби всички точки и пари, които спечели на турнира в Обединените арабски емирства.

След тази дисквалификация Рубльов ще отпадне от топ 5 през следващата седмица.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист