Шиникова се класира за втория кръг в Испания

Янаки Милев стартира с победа в Турция, Донски отпадна

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на клей в Платя Д′Аро (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи осмата в схемата представителка на домакините Анхела Фита Болуда с 6:4, 6:3 за 84 минути.

Шиникова изоставаше с 2:4, но спечели следващите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя навакса пасив от 1:3, взе пет поредни гейма и затвори мача.

Това е трета поредна победа без загубен сет за българката, която започна турнира от квалификациите. Тя продължава и на четвъртфиналите в турнира на двойки.

В същата надпревара по-рано днес Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг. 33-годишната българка претърпя поражение от поставената под номер 1 Жесика Понше (Франция) с 1:6, 0:6 за малко повече от час.

Междувременно Янаки Милев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 българин надделя над квалификанта Лоренсо Хоакин Родригес (Аржентина) с 6:4, 6:3 за 79 минути.

19-годишният Милев сервира солидно и не допусна брейк в мача, като направи ранни пробиви и в двата сета по пътя си към успеха. Така за място на четвъртфиналите той ще играе срещу Деней Васерман (Нидерландия).

Друг българин - Александър Донски, който премина през квалификациите отпадна в първия кръг на основната схема след поражение от руснака Сава Полухин с 2:6, 6:1, 1:6 за два часа на корта.

Джокович обърна австралиец на "Уимбълдън"(ВИДЕО)