3. Шампионът Димов отстрани Станойчев във втория кръг на Държавното по тенис

Шампионът Димов отстрани Станойчев във втория кръг на Държавното по тенис

Поставеният под номер 1 Димов направи 10 аса и победи бившата първа ракета на България с 6:7(4), 6:4, 6:2 в оспорван мач, продължил почти два часа

Защитаващият титлата си Валентин Димов се класира за четвъртфиналите на държавното първенство по тенис в зала с награден фонд 2 хиляди лева.

Поставеният под номер 1 Димов направи 10 аса и победи бившата първа ракета на България - Орлин Станойчев, с 6:7(4), 6:4, 6:2 в оспорван мач след 1:55 часа игра.

39-годишният Станойчев, който е първият българин, достигнал до топ 100 на световната ранглиста на АТП, беше равностоен на действащия български национал до средата на втория сет, но след това умората си каза думата.

В първия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек, в който Станойчев успя да спечели, след като взе 4 поредни точки от 3:4. В петия гейм на втория сет Димов реализира първия пробив в мача и до края нямаше проблеми в собственото си подаване.

Миналогодишният шампион проби на старта на решаващия трети сет, а във втория гейм Станойчев пропусна единствената си възможност за пробив и съперникът му поведе с 2:0.

Димов доминираше до края на срещата и след нов пробив в седмия гейм той затвори мача при собствено подаване.

Станойчев, който реализира 11 аса в мача, спечели за последно титлата в зала през 1996-а година. Димов ще играе на четвъртфиналите срещу друг бивш национал - поставеният под номер 6 Илия Кушев. 30-годишният тенисист се наложи над квалификанта Вадим Чергов с 6:1, 7:5.

Другият основен претендент за титлата и номер 2 в схемата Ивайло Трайков разби участващия с “уайлд кард” шампион до 18 години в зала Стефан Трифонов с 6:2, 6:0. Следващ съперник на Трайков ще бъде Драгомир Козаров, който отстрани изненадващо петия поставен Данаил Търпов с 6:4, 6:4.

Във втория кръг отпадна още един от поставените - номер 8 в схемата Ивелин Колев, който загуби от квалификанта Даниел Ангелов с 6:7(3), 1:6. Ангелов ще срещне на четвъртфиналите номер 3 в схемата Александър Лазов, който се справи трудно с Румен Господинов с 4:6, 6:1, 6:4.

Последният четвъртфинал ще противопостави Серафим Грозев срещу Марсел Радев. Четвъртият в схемата Грозев победи Георги Кръстев с 6:4, 4:6, 6:2, а поставеният под номер 7 Радев се наложи над квалификанта Борислав Бончев с 6:3, 7:5.

Белгиец на пътя на Григор Димитров на старта в Шанхай

Българинът почива в първи кръг, поставен е под №9

Елизара Янева отпадна от турнира по тенис в Търнава

17-годишната българка допусна обрат

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро