3. Серина Уилямс бясна на Хосе Мария Мартинес Санчес заради мамене

Серина Уилямс бясна на Хосе Мария Мартинес Санчес заради мамене

Американката Серина Уилямс бе бясна на испанката Хосе Мария Мартинес Санчес заради "мамене". Уилямс успя да победи своята противничка с 4-6 6-3 6-4 в мач от третия кръг на Ролан Гарос. Въпреки победата, Серина бе бясна от инцидент, който стана в петия гейм на първия сет.

Американката отправи мощен удар в близост до мрежата, който обаче се удари в ръката на Санчес, а последната се оправда, че се е защитила. Топката излезе, но точката бе присъдена на испанката, което много раздразни Уилямс и тя се оплака на рефера.

Въпреки това, съдията настоя, че не може да отмени решението си и да присъди точката на Серина.

"Тази топка бе доста трудна. Това беше ясна точка за мен и тя го знаеше. Аз никога не бих направила нещо подобно. Винаги съм била честен и добър играч. Погледнах я в очите и  казах  "Защо правиш така? Просто бъди честна"., недоволстваше Уилямс след мача.

"Тя дори не ме погледна, а гледаше гледаше надолу. Не мога да уважавам хора, които не могат да играят професионално", допълни още американката.