3. Сърбия прекърши два пъти САЩ в първия ден на двубоите от Купа "Дейвис", Швейцария - Испания 1:1

Ноле взриви "Белградска арена", Полковника "Арена Лужники”

Интересен развой след първия ден получиха двубоите от I кръг за Купа „Дейвис” в елитната световна група на състезанието.

Мачът Сърбия – САЩ (американците имат над 30 титли от Купа "Дейвис") бе чаканият с най-голям интерес от всички тенис фенове. Виктор Троицки победи с 7-6(4), 6-7(5), 7-5, 6-4 направилия фурор в последно време Джон Иснър.

Новак Джокович пък помогна за аванса с 2:0, след като надигра на клея в Белград Сам Куери – 6-2, 7-6(2), 2-6, 6-3. Интересното в случая е, че Джокович счупи за пет минути два пъти ракетата си в третия сет, след като се ядоса, че допусна пробив.

Накрая пък Ноле направи отново шоу, след като гол до кръста обиколи "Белградска арена", за да поздрави сънародниците си.

В очаквания също с голям интерес мач между Швейцария и Испания резултатът след първия ден е равен 1:1. Макар и без Роджър Федерер и Рафа Надал, вниманието към тези мачове е голямо.

В голям мач, неигралия от „Аустрелиън Оупън” насам Станислас Вавринка надигра с 3-6 6-4 3-6 7-5 6-3 Николас Алмагро. След това обаче Давид Ферер бе безкомпромисен с 6-2, 7-6, 6-1.

Руснаците се изправиха срещу Индия "Спортс Арена Лужники” и без проблеми поведоха с 2:0 срещи. Михаил Южни не даде сет на Роан Бопана, а Игор Куницин победи с 3:1 Сомдев Деверман.

Франция също поведе с 2:0 на Германия. Гаел Монфис победи изненадващо лесно с 6-1, 6-4, 7-6 Филип Колшрайбер. Жо-Вилфред Цонга пък даде сет на Бенямин Бекер, но това не му попречи да вземе три на своя сметка.

В мача между Швеция и Аржентина. Финалистът от „Ролан Гарос” Робин Сьодерлинг  се справи в три сета с Едуардо Шванк - 6-1, 7-6, 7-5. В другия двубой обаче Леонардо Майер направи обрат и надигра с 5-7, 6-3, 7-5, 6-4 Йоаким Йохансон.

Двойката Бердих и Щепанек, която изкара Чехия до финал миналата година, пък нямаше никакви проблеми с Белгия в първия ден и дръпна с 2:0 след победи над нисичкия техничар Кристоф Рошу и бившия участник в топ 10 Ксавие Малис.

На Адриатическото крайбрежие очаквано Хърватия дръпна с 2:0 над братята Лапенти от Еквадор. Марин Чилич постигна лесна победа над младока Николас 6-4, 6-3, 6-3, докато Иво Карлович спечели един от малко петсетови мачове в кариерата си над Николас Лапенти – 6-2, 5-7, 6-7(2), 6-3, 6-4.