3. Сафина напусна Мелбърн с контузия

Сафина напусна Мелбърн с контузия

Мария Кириленко отиде на четвъртфинал без бой

Поставената под номер 2 в основната схема Динара Сафина приключи участието си на „Аустрелън Оупън”. Рускинята се отказа заради травма още в първия сет на двубоя със своята сънародничка Мария Кириленко, която директно се класира на четвъртфинал в Мелбърн.

При резултат 5-4 в полза на Кириленко, Сафина почувства болки в кръста и се отказа от мача, който продължи едва 61 минути. Сафина поведе с 4-2 след ранен пробив, но след това травмата започна да я измъчва и тя загуби три последователни гейма, след което прекрати участието си.

Така Кириленко, която утре става на 22 години, записа най-доброто си постижение в Австралия, стигайки четвъртфиналната фаза. Там тя ще се изправи срещу първата китайка на четвъртфинал в Мелбърн – Же Джън.