3. Рафаел Надал - Анди Мъри е финалът на турнира в Ротердам

Рафаел Надал - Анди Мъри е финалът на турнира в Ротердам

Надал имаше за съперник поставения под номер 5 в основната схема на надпреварата Гаел Монфис. Испанецът победи с 6:4, 6:4 за 1:42:28 минути игра

Рафаел Надал и Анди Мъри ще спорят за титлата на тенис турнира в холандския град Ротердам. След като по-рано днес шотландецът Мъро нямаше особени проблеми в полуфиналната си среща срещу Марио Анчич и го победи с 6:1, 6:2, същото стори и световният номер 1.

Надал имаше за съперник поставения под номер 5 в основната схема на надпреварата Гаел Монфис. Испанецът победи с 6:4, 6:4 за 1:42:28 минути игра. Надал успя да пробие 3 пъти сервиса на своя съперник, докато Монфис направи това веднъж в подаването на победителя от Australian Open.

Надал, който по пътя си до финала победи българина Григор Димитров, ще спори с номер 2 в схемата Мъри утре. Последният мач между двамата бе в началото на годината, по време на демонстративния турнир в Доха, когато на финала Мъри надделя над Надал и вдигна трофея. Преди това двамата бяха изиграли 6 мача, в които испанецът има 5 победи срещу една загуба.