3. Рафа Надал започна с победа защитата на титлата си от "Уимбълдън"

Рафа Надал започна с победа защитата на титлата си от "Уимбълдън"

Поставеният под номер 1 в основната схема записа победа с 6:4, 6:2, 6:2 в мача си от първия кръг срещу 90-ия в света Майкъл Ръсел (САЩ)

Поставеният под номер 1 в основната схема Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си на "Уимбълдън". Испанецът записа победа с 6:4, 6:2, 6:2 в мача си от първия кръг срещу 90-ия в света Майкъл Ръсел (САЩ).

Така в следвщата фаза на третия за годината турнир от Големия шлем Надал ще се изправи срещу победителя от срещата между Пабло Андухар (Испания) и Райън Суийтунг (САЩ).

Надал започна колебливо мача и трябваше да спасява брейкпойнт още във втория гейм. В четвъртия обаче световният номер 1 се пропука и все пак допусна пробив за 2:4.

От този момент Рафа заигра на пълни обороти и на няколко пъти блесна с чудесни излизания на мрежата. Испанецът спечели четири поредни гейма и след 46 минути игра обърна развоя на първия сет в своя полза - 6:4.

Устремът на носителя на десет титли от Големия шлем продължи и във втората част, в която той стартира с ранен пробив и поведе с 2:0.

Последва още един за 4:1, след което самият Надал изпусна подаването си в шестия гейм. До края испанецът нямаше никакви проблеми и с още един пробив и безпроблемен сервис гейм взе втория сет при 6:2.

В третата част 25-годишният Надал, който преди броени седмици триумфира на "Ролан Гарос" осъществи нови два пробива - за 1:0 и 4:1, като това се оказа напълно достатъчно, за да стигне до успеха в мача.

Жил Мюлер - Томи Хаас 7:6 (5), 7:6 (3), 3:6, 6:3

Мачовете от "Уимбълдън" може да гледате в българския ТВ ефир и кабел единствено по TV+!

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин