3. Рафа Надал започна 2010-а година с упех

Рафа Надал започна 2010-а година с упех

Испанецът ще спори с Робин Сьодерлинг за трофея в Абу Даби

Испанският тенисист Рафаел Надал стартира 2010-а година по възможно най-добрия начин. Той се класира на финала на демонстративния турнир в Абу Даби, след като в полуфинала се наложи със 7-6, 6-3 над своя сънародник Давид Ферер. Така световният номер 2 утре ще спори за трофея с шведа Робин Сьодерлинг, който по-рано днес отстрани лидера в ранглистата Роджър Федерер.

Мачът между двамата сънародници Надал и Ферер бе много привлекателен, като в него преобладаваха разиграванията от дъното на корта. Рафа Надал трудно удържаше атаките на своя противник през първия сет. Световният номер 2 спаси пет възможности за пробив в тайбрейка и в крайна сметка с много майсторство успя да победи Ферер със 7:3 точки и да затвори гейма - 7-6.

Във втория сет Надал се възползва от псигологическото си предимство и набързо поведе с 3-0 гейма. Ферер се опита да промени негативния развой на мача, но силите му стигнаха само да направи загубата си по-почетна - 6-3.