3. Рафа Надал пречупи Гаел Монфис в Париж

Рафа Надал пречупи Гаел Монфис в Париж

Испанецът спасява 9 възможности за пробив

Световният номер едно Рафаел Надал демонстрира за пореден път свота непоклатима психика, която го изведе до върха на световния тенис. Испанецът победи с 6-3 6-2 франзцузина Гаел Монфис на осминафиналите на BNP Paribas Masters. Въпреки наглед безпроблмната победа, Надал трябваше доста да се потруди пред пълните трибуни в зала "Берси", за да заслужи класиране за четвъртфиналите. "Кралят на клея" спаси 9 възможности за пробив и не даде шанс на Монфис да се върне в мача. Младият французин имаше много възможности да направи срещата по-интересна, но не успя да се справи във важните моменти.

Така на четвъртфиналите съперник на Надал ще бъде победителят от срещата Томаш Бердих - Николай Давиденко, чиито двубой започва след броени минути.