3. Победи за Сафин и Хаас в Лос Анджелис

Победи за Сафин и Хаас в Лос Анджелис

Поставеният под номер 1 в основната схема и шампион тук от 2004-та и 2006-та година Томи Хаас (Германия) се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Лос Анджелис с награден фонд 700 000 долара.

Хаас очаквано победи Джес Ливайн (САЩ) с 6:1, 6:3, след като взе първия сет за 25 минути и затвори мача за 62 минути.

Номер 8 Марат Сафин (Русия) постигна втора поредна победа от два месеца насам. Бившият номер 1 се наложи над Ернестс Гулбис (Латвия) с 2:6, 6:3, 6:4.

Както е известно 29-годишният руснак ще сложи край на кариерата си в края на годината.

След като вчера отстрани седмия поставен Бенямин Бекер (Германия) Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртфиналите след успех над Маркос Багдатис (Кипър) с 6:3, 7:6 (13:11) за близо два часа игра.

Поставеният под номер 3 в схемата Дмитрий Турсунов (Русия) почувства болки в гърба и се отказа във втория сет в двубоя си срещу Карстен Бал (Австралия). Австралиецът, който е 205-ти в света, спечели първия сет с 6:4 и поведе с 1:0 във втория. За Бал това ще бъде първо участие на четвъртфинал на турнир от АТП, а негов съперник ще е Джон Иснър.