3. Пиронкова загуби спечелен мач в Истанбул

Пиронкова загуби спечелен мач в Истанбул

Най-добрата тенисистка на България отпадна в първия кръг от надпреварата за тенис турнира Истанбул Къп

Най-добрата тенисистка на България отпадна в първия кръг от надпреварата за тенис турнира Истанбул Къп. Пиронкова загуби маратонска битка с представителката на Беларус Олга Говорцова. Мачът на открити твърди кортове завърши с резултат 6-2, 5-7, 6-4 в полза на беларускинята. Пиронкова започна слабо, но във втория и третия сет пропусна да сложи край на спора, след като на два пъти не успя да задържи точковото си предимство.

Първата ракета на България не започна участието си в Истанбул по най-удачния начин и в първия сет пусна два брейка на Говорцова и от своя страна не успя да оползотвори своите три възможности за пробив. 68-ата в света Говорцова затвори сета при 6-2. Втората част придоби различно изражение и българката заигра по-уверено. 21-годишната пловдивчанка започна да изгражда стабилна преднина, но представителката на Беларус успя да се върне в мача при 5:5. Битката в крайна сметка се отнесе до 7-5 в полза на Пиронкова, която трябваше да пробие подаването на Говорцова общо три пъти за да изравни резултата.

Третият сет започна отлично за българката. Първата ни ракета поведе с 3-0, но тогава след необясним срив сдаде пет поредни гейма на Говорцова. Едва след 2:40 часа Пиронкова успя да вземе подаването си и да намали разликата.

При 5-3 Пиронкова сервираше за оставане в мача. Поведе с 30:0, но Говорцова на два пъти реагира удачно и съкрати пасива от две точки. След това двете си размениха по една точка. Последва предимство за Говорцова, и после за опонентката й. Пиронкова обаче я обърна и спечели първия си гейм от половин час насам. В сервис гейма на Говорцова Цвети отново започна обещаващо и взе две поредни точки, но Говорцова сложи край на спора с четири поредни резултатни отигравания и се класира за следващия кръг на Истанбул Къп след 2:50:22 часа игра.

Бързи факти:

Пиронкова реализира два аса, срещу нито един за Говорцова.
В рамките на мача Пиронкова боравеше далеч по-добре с подаванията си, като на първи сервис разполагаше със 67 процента успеваемост.
Пиронкова спаси 11 от 16 възможности за пробив, но за сметка на добрата си ефективност в защита офанзивата й не бе на ниво и това се олицетвори в три спечелени брейкпойнта от осем възможни.

В маратонската битка българката спечели 104 точки срещу 116 за Говорцова.