3. Пиронкова напусна турнира в Щутгарт след загуба от Радванска

Пиронкова напусна турнира в Щутгарт след загуба от Радванска

Радванска продължава на четвъртфиналите, където ще срещне победителя от двубоя между Динара Сафина и Даниела Хантухова, а Пиронкова си тръгва от града на „Мерцедес” с 8590 долара от наградния фонд и 60 точки за световната ранглиста.

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във II  кръг на турнира в Щутгарт след загуба от Агнйешка Радванска с 3-6 3-6.

Пловдивчанката опита да се противопостави на Радванска, но класата на полякинята си каза думата и тя взе шеста победа от седем двубоя срещу Цвети. Родната тенисистка допусна пробив още в началото на мача, като след това успя да го върне, но последваха няколко грешки при свой сервис, което позволи на Радванска да поведе убедително в резултата. Във втория сет събитията се повториха и Радванска отново проби българката, която моментално направи ри-брейк. Това обаче бе последното положително нещо за нея в мача. Израсналата в Германия Агнйешка не допусна повече колебания в играта си и след нови два пробива стигна до успеха.