3. Новак Джокович записа 20-а поредна победа срещу Джеймс Блейк

Новак Джокович записа 20-а поредна победа срещу Джеймс Блейк

Сърбинът Новак Джокович записа 20-та поредна победа през тази година, след като разби с 6:2, 6:0 бившия тенисист от Топ 10 Джеймс Блейк на турнира в Маями с награден фонд 9 милиона долара, предаде БТА.

Вторият поставен, победител във всичките три турнири, в които бе участвал през тази година, остава единственият тенисист в първите 125 на света, който не е загубил мач през този сезон. Ноле спечели мача си за само 52 минути, за да достигне четвъртия кръг на надпреварата, която завършва следващата неделя.

„Тази поредица е нещо мечтано” - сподели Джокович - „Играя тениса на живота си”, добави той.

Бившият шампион от Ю Ес Оупън Хуан Мартин Дел Потро също продължава, след като победи с 6:3, 6:2 четвъртия поставен Робин Сьодерлинг от Швеция. Така аржентинецът записа 20-та победа за 2011 година.

Испанецът Давид Ферер, номер шест в света, също спечели мача си от трети кръг срещу индиеца Сомдев Деварман, надделявайки с 6:4, 6:2. Марди Фиш пък защити американската чест, побеждавайки французина Ришар Гаске с 6:4, 6:3.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара