3. Ниеминен изненада неприятно Джокович и го би с 6:4, 7:6

Ниеминен изненада неприятно Джокович и го би с 6:4, 7:6

Световният номер 3 Новак Джокович изненадващо отпадна в полуфиналите на турнира в Сидни, след като бе победен от финландеца Ярко Ниеминен с 0:2 сета. В отделните части Ниеминен надделя с 6:4 7:6. С тази си загуба сърбинът нагледно показа, че далеч не се намира в най-добрата си форма и евентуална защита на неговата титла от Откритото първенство на Австралия, което започва в понеделник, е малко вероятна. От своя страна Ниеминен затвърди доброто си представяне в този турнир, постигайки няколко престижни победи, като бе и подпомогнат от контузията на Жо-Вилфред Цонга, който не успя да излезе снощи в четвъртфиналите.

Още вчера срещу Марио Анчич Джокович загатна, че би имал сериозни проблеми срещу по-класен противник, но тези съмнения се потвърдиха едва днес. Първият сет премина в спокойно русло, но все пак финландецът показа по-спокойна игра и закономерно го взе с 6:4. Далеч по-интересна бе втората част, когато ситуацията вървеше гейм за гейм, а Джокович на няколко пъти бе изключително близо до решителен пробив. До такъв не се стигна и логично двамата го докараха до тайбрек. В него Джокович започна да нервничи и при смяната на полетата губеше с 2:4 точки. В крайна сметка сърбинът успя да вземе само още 1 точка и по този начин приключи участието си в Сидни и може да се концентрира върху Australian open. Това е второ поредно отпадане на Джокович от турнир, в който фаворит, след този в Брисбейн, където загуби от Ернест Гулбис.

В утрешния финал един срещу друг ще се изправят Ниеминен срещу Давид Налбандян, който пък от своя страна безпроблемно се справи с французина Ришар Гаске.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6