3. Надал прегази Родик за по-малко от 2 часа (видео)

Надал прегази Родик за по-малко от 2 часа (видео)

Световният номер 2 даде само 6 гейма на американеца и чака Анди Мъри на полуфинала на US Open

Светоявният номер 2 Рафаел Надал ще се изправи срещу шотландеца Анди Мъри на полуфиналите на US Open. Матадорът от Майорка след се разправи с надеждата на домакините Анди Родик с 6-2, 6-1, 6-3 в двубой от четвъртфиналите на турнира и не му даде никакъв шанс.

Досега на корответе в Ню Йорк Надал остава единственият играч в мъжката схема без загубен сет. Още в началото на мача испанецът показа, че не смята да губи много време срещу Родик и поведе с 4-0 в първия сет. Общо 6 пробива в сервиса на Родик донесоха триумфа на Надал след час и 53 минути игра.

Рафа защитава миналогодишната си титла на „Флашинг Медоус”, а крачка преди финала той ще срещне друг много добре познат съперник – Анди Мъри. „Шотландският боец” надви представителя на домакините Джон Иснър в 4 сета след 7-5, 6-4, 3-6, 7-6. Испанецът вече победи Мъри в полуфиналите на "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" през тази година.

В другият полуфинал се очертава титаничен сблъсък между непобедимия през 2011 година лидер в световната ранглиста Новак Джокович и швейцарският гений Роджър Федерер, който показва блестяща форма до момента на US Open.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост