3. Надал прегази Матийо на осминафиналите на „Уимбълдън”

Надал прегази Матийо на осминафиналите на „Уимбълдън”

Испанецът победи с 3:0 и на четвъртфинала ще се изправи срещу Сьодерлинг

Световният номер 1 в мъжкия тенис и поставен под номер 2 в основната схема на „Уимбълдън”, Рафаел Надал, се класира за четвъртфиналите на надпреварата, след като надигра с лекота французина Пол-Анри Матийо с 3:0 сета (6-4, 6-2, 6-2). Така, в следващия кръг, Матадора от Майорка ще срещне шведа Робин Сьодерлинг, който по-рано тази вечер надигра Давид Ферер с 3:2 сета.

Двубоят започна с проблеми в първия сервис гейм на Надал, но при второто подаване на Матийо испанецът успя да пробие, а след това покачи на 3-1. До края на сета французинът вдигна нивото на играта си и не позволи на съперника си да осъществи повече брейкове, но от своя страна Пол-Анри също не можа да вземе подаването на Рафа и загуби с 4-6.

Втората част започна по много лош начин за французина, който допусна пробив още при първия си сервис гейм. Това неминуемо оказа ефект върху психиката на Матийо и при третото си подаване отново бе пробит. Тези два брейка предрешиха сета в полза на Надал, който не изпусна преднината си и затвори частта при 6-2 в своя полза.

Картината в третия сет бе малко по-оптимистична за Матийо, тъй като той се задържа рамо до рамо с Надал до 2-2 гейма. В играта на французина обаче отново настъпи срив и той бързо се предаде, а Рафа не му даде повече нито гейм, печелейки сета отново с 6-2.

Така, след предишните два маратонски мача, Надал най-сетне успя да вземе лесна победа с 3:0 сета, дошла срещу Пол-Анри Матийо и ще играе на четвъртфиналите на „Уимбълдън”. Там световният номер 1 ще се изправи срещу Робин Сьодерлинг, който по-рано тази вечер имаше труден сблъсък с Давид Ферер, но успя да го спечели с 3:2 сета.