3. Монфис изхвърли Родик от "Ролан Гарос" в скандален мач

Монфис изхвърли Родик от "Ролан Гарос" в скандален мач

Летящият французин ще бъде съперник на Роджър Федерер в четвъртфиналите на турнира след само три сета срещу Анди

Летящият французин Гаел Монфис ще бъде съперник на Роджър Федерер в четвъртфиналите на „Ролан Гарос”. На по-бавния корт „Сузан Ленглен”, който любимецът на публиката си избра за игра, Родик бе брутално бит в три сета с 6-4, 6-2, 6-3 за два часа.

Мачът обаче не протече толкова гладко, колкото изглежда. Причината бе решението на супервайзера на турнира и съдията Ерик Молина, мачът да се играе почти до 22,00 часа местно време, което изкара извън нерви американеца.

След като Сораня Кърстя и Йелена Янкович направиха достатъчно, за да почне късно мача, все пак бе даден старт и на чакания с интерес мач при мъжете. В първия сет Родик се държеше добре в началото. В средата на сета обаче Монфис направи пробив, който задържа докрая.

Във втория сет Монфис навлезе напълно в своя ритъм на игра. Французинът отново показа виртуозните си умения за приплъзване на клей и хващаше всички топки по корта. Резултатът от това бе видим – 6-2 само за 30 минути.

Малко преди края на този сет Родик се оплака, че не вижда добре, за което беше подобаващо освиркан от публиката. Ерик Молина обаче бе категоричен – двубоят ще се играе минимум до 21,30 часа, което е официално позволеното време. Това вбеси бившия номер 1. В почивката между сетовете, той заяви, че това са ненормални условия за игра. На помощ дойде и супервайзерът, който взе крайното решение, а Родик иронично отговори – ‘’добре, добре’’.

Поради тази причина и Монфис се разбърза. Страхотният чернокож тенисист поведе с 2-0 и имаше три брейкпойнта за още един пробив. Най-неочаквано обаче, на фона на освиркванията, Родик не само си взе подаването, ами и в следващия гейм върна пробива. Това бе първа осъществена възможност от 6 преди това пред американеца в мача.

Дали от липса на видимост или просто лоша игра, но Родик върна пробива на Монфис все едно го бе взел назаем. Американецът сгреши три пъти поред уникално лесни точки на мрежата и откри отново хоризонта на съперника си. До края 11-ият поставен в схемата вече нямаше съпротива и затвори мача в три сета, което бе изключително ценно. Монфис ще играе с Федерер в сряда и ако утре се бе доиграл мачът му с Родик, не се знаеше колко време ще продължи той и така се получава, че представителят на домакините няма да има достатъчно почивка, за което може би и организаторите тънко се сетиха и оставиха мача да се доиграе каквото и да става.

Миналата година Монфис загуби с 1-3 сета от Федерер, но мачът бе много тежък и швейцарецът се радваше като малко дете след победата си.