3. Минар на полуфинал в София, Хърбати ще спори за титлата на двойки

Минар на полуфинал в София, Хърбати ще спори за титлата на двойки

Поставеният под номер 1 в основната схема на тенис турнира „Загорка Къп” Иво Минар продължава без загубен сет в надпреварата. Днес чехът спечели със 7-6(5), 6-1 срещу участващия с "уайлд кард" Андреас Хайдер-Маурер от Австрия и се класира за ½-финалната фаза на турнира с награден фонд от 85 000 евро, съобщиха организаторите на надпреварата за Novsport.com.

Поставеният под номер 1 в основната схема на тенис турнира „Загорка Къп” Иво Минар продължава без загубен сет в надпреварата. Днес чехът спечели със 7-6(5), 6-1 срещу участващия с "уайлд кард" Андреас Хайдер-Маурер от Австрия и се класира за ½-финалната фаза на турнира с награден фонд от 85 000 евро, съобщиха организаторите на надпреварата за Novsport.com.

Минар не започна убедително, като след пробив губеше с 1:3, но бързо изравни за 3:3. До края на сета двамата бяха убедителни при свой начален удар и се стигна до тайбрек, в който чехът надделя. През втория Минар не срещна особена съпротива и даде само един гейм на австриеца.

За място на финала Минар ще спори срещу победителя от мача между номер 3 в схемата Роко Каранусич и играещият за Франция Андрей Сидоренко.

Бившият номер 12 в световната ранглиста Доминик Хърбати пък се класира във финала на двойки. 31-годишният словак и партньорът му Давид Скох (Чехия) победиха поставените под номер 2 Михаел Колман (Германия) и Ловро Зовко (Хърватия) с 2:0 сета (6-2, 6-3).